Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

ON Gold Standard 100% Plant Protein Powder

Бренд:
Шифра: N/A

1.690 ден

GOLD STANDARD 100% PLANT од OPTIMUM NUTRITION® е направен од 100% вегански состојки, содржи целосен профил на амино киселини и нема вештачки бои или вкусови.

Нето содржина: 684 g ℮ | 19 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категории: , Tags: ,

Опис

Gold Standard 100% Plant Whey Protein

GOLD STANDARD 100% PLANT сега е одобрено од веганското општество и сертифициран за информиран избор. Секоја порција со одличен вкус содржи 24 g растителни протеини за поддршка на растот и поправката на мускулите*, 4 g природни BCAA и 4 g глутамин и глутаминска киселина. ЗЛАТНИОТ СТАНДАРД 100% РАСТЕНИЈА најдобро се ужива првото нешто наутро и/или во текот на 30 минути непосредно пред или веднаш по боењето.

  • 24 g растителни протеини по порција
  • Комплетен профил на аминокиселини 100% вегански состојки
  • Над 100% од референтната вредност на хранливи материи на витамин Ц
  • Извор на витамин Б12
  • Без вештачки бои или вкусови

Вкус на ванила

НУТРИЕНТ по 100 g 1 порција (32 g)
Енергија 1676 kJ/401 kcal 536 kJ/128 kcal
Масти 7,2 g 2,3 g
од кои заситени масти 1,4 g 0,4 g
Јаглехидрати 7,4 g 2,4 g
од кои шеќери 1,9 g 0,6 g
Влакна 5,3 g 1,7 g
Протеини 74 g 24 g
Солта 1,7 g 0,5 g

Состојки

протеин од грашок, протеин од ориз, природни ароми, згуснувач (ксантанска гума), цимет, засладувач (сукралоза)

Совети за алергија

Може да содржи траги од млеко, глутен, јајце, соја, јаткасти плодови и кикирики

Препорачана употреба

Додадете 32 g (~ 1 лажичка) во 300 ml ладна вода и измешајте.
Совети за чување

Да се чува на ладно и суво место. За сериски код/најдобро пред крај: видете го пакувањето.

Нето содржина

684 грама ℮ – 19 порции

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: ON Gold Standard 100% Plant Protein Powder 1.690 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори