Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Amino Energy Zero With Electrolytes, 360g

Бренд:
Шифра: N/A

1.390 ден

Без глутен ✔ Без ГМО ✔ Без шеќер ✔

Додаток во исхраната во прав со кофеин, есенцијални и условно есенцијални амино киселини, електролити, витамин Б6 и засладувач.

Нето количина: 360g | 25 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто да изберете BioTechUSA Amino Energy Zero со електролити?

Бидејќи:

 • содржи 7250 мг аминокиселини по порција
 • ги содржи сите есенцијални амино киселини
 • содржи компоненти на формули пред вежбање како што се бета-аланин, Л-аргинин и Л-тирозин
 • содржи 100 мг кофеин по порција, од 3 различни извори
 • содржи 500 mg таурин по порција
 • го содржи секој од 6-те различни електролити
 • содржи витамин Б6
 • тоа е без шеќер
 • тоа е без глутен

Вложивме сè во него – сега ти е редот!

Комплексните активни состојки на производот ја вклучуваат секоја од 9-те есенцијални амино киселини (со 2:1:1 BCAAs), заедно со Бета-Аланин, претходникот на популарната супстанција Карнозин. Уникатниот комплекс на аминокиселини вклучува и 3 условно есенцијални амино киселини, Л-глутамин, Л-аргинин и Л-тирозин, секоја одлична помош за секој тежок тренинг дури и самостојно. Производот содржи и комплексна комбинација на стимуланси, вклучувајќи кофеин од 2 различни растителни екстракти. Сепак, не содржи повеќе кофеин од силна шолја кафе. Амино киселината Таурин, кофеин синергист, исто така се додава на производот. Производот Amino Energy Zero+Electrolytes го содржи и секој од 6-те различни типови на електролити кои обезбедуваат правилна хидратација.

За кого се препорачува BioTechUSA Amino Energy Zero со електролити?

 • оние кои сакаат да го тонираат своето тело
 • оние кои се занимаваат со борбени спортови, спортисти на издржливост, за обука за кросфит
 • оние кои се стремат кон дополнителна издржливост во тренинзите
 • оние кои претпочитаат производи во прав

Што содржи BioTechUSA Amino Energy Zero со електролити?

1 порција (14 g):

 • 3900 mg EAA (9 есенцијални амино киселини)
 • од кои 3000 mg 2:1:1 BCAA
 • 350 mg бета-аланин
 • 1500 мг Л-глутамин
 • 750 мг Л-аргинин
 • 250 mg L-тирозин
 • 500 мг таурин
 • 100 мг кофеин
 • дехидриран кофеин
 • од екстракт од лист од зелен чај
 • од екстракт од зрна од зелено кафе
 • 917 мг електролит
 • 4 mg витамин Б6
 • 150 мг екстракт од лист од зелен чај
 • 50 мг екстракт од зрна од зелено кафе

Есенцијални амино киселини

Есенцијалните аминокиселини, од кои 9 се познати, се незаменливи за човечкото тело, но ние можеме да синтетизираме никакви или само несоодветни количини од овие супстанции. Затоа е особено важно да се обезбеди нивно внесување од надворешни извори – по можност во оптимални количини и сооднос.

Условно есенцијални амино киселини

Условно есенцијалните аминокиселини се оние што може да ги произведе човечкото тело, како што се Л-глутамин, Л-аргинин и Л-тирозин, кои исто така се содржани во нашиот производ. Дополнителниот внес на овие амино киселини може да биде корисен под одредени околности, на пр. за време на тренинзи со висок интензитет или долги тренинзи. Во такви случаи на телото може да му требаат повеќе амино киселини отколку што може моментално да произведе.

Електролити и витамин Б6

Тешкиот тренинг ги исцрпува не само резервите на гликоген на мускулите, туку и резервите на вода и минерали на телото, кои треба да се надополнат. Најчестите електролити кои се наоѓаат во човечкото тело се калциум, натриум, калиум, фосфор, хлорид и магнезиум. Содржината на магнезиум во производот му помага на телото да ја одржува својата електролитна рамнотежа, придонесува за нормални мускули, како и психолошки функции. Витаминот Б6 и магнезиумот, вклучени во производот, го поттикнуваат редовното производство на енергија како дел од метаболизмот и го намалуваат заморот.

Како и сите производи на BioTechUSA, Amino Energy Zero со електролити се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

Употреба

Измешајте една порција прашок (2 натрупани мерни лажици = 14 g = 2 натрупани лажички) со 400 ml вода во шејкерот. Земете една порција дневно! Не ја надминувајте препорачаната дневна количина!

Нутритивна вредност

Вкус: Pineapple-Mango/Lime

Дополнителни факти 14 g (доза) NRV** (14 g)
BCAAs 2:1:1

– од кои L-леуцин

– од кои L-Изолеуцин

– од кои Л-валин

3000 mg

1500 mg

750 mg

750 mg

***

***

***

***

Л-лизин 250 mg ***
Л-Хистидин 250 mg ***
Л-Треонин 100 mg ***
Л-триптофан 100 mg ***
Л-фенилаланин 100 mg ***
Л-глутамин 1500 mg ***
Л-Аргинин 750 mg ***
Л-тирозин 250 mg ***
Таурин 500 mg ***
Бета-Аланин 350 mg **
Кофеин

– од безводен кофеин

– од екстракт од зелен чај

– од екстракт од зелено зрно кафе

100 mg

85 mg

10 mg

5 mg

***

***

***

***

Калиум 405 mg 20%
Хлорид 127 mg 16%
Калциум 120 mg 15%
Фосфор 105 mg 15%
Натриум 100 mg ***
Магнезиум 60 mg 16%
Витамин Б6 1,4 mg 100%
Екстракт од лист од зелен чај 150 mg ***
Екстракт од зрна од зелено кафе 50 mg ***

**Референтна вредност на хранливи материи за возрасни.***Не е утврден NRV.

Без глутен според регулативата на ЕУ. Барањето без шеќер се однесува на готов производ за пиење.

Состојки

Peach Ice Tea

Од праска средство за зголемување (полидекстроза), инстант Л-леуцин (Л-леуцин, емулгатор: лецитини, малтодекстрин) 11%, Л-глутамин 10,7%, киселина (лимонска киселина), Л-аргинин хидрохлорид 6,5%, ароми, Л-изолеуцин 5,4%, Л-валин 5,4%, калиумова сол на ортофпсфорична киселина, калциумова сол на лимонска киселина, таурин, натриум цитрат, бета-аланин, Л-лизин хидрохлорид 2,2%, Л-хистидин хидрохлорид 2,2%, калиум -Тирозин 1,8%, екстракт од лист од црн чај (Camellia sinensis), екстракт од лист од зелен чај (Camellia sinensis), Л-треонин 0,7%, Л-метионин 0,7%, Л-триптофан 0,7%, Л-фенилаланин 0,7%, магнезиум оксид, безводен кофеин 0,56%, засладувач (сукралоза), екстракт од зрна зелено кафе (Coffea canephora), пиридоксинхидрохлорид.

Lime

Средство за зголемување (полидекстроза), киселина (лимонска киселина), инстант Л-леуцин (Л-леуцин, емулгатор: лецитини, малтодекстрин) 11%, Л-глутамин 10,7%, Л-аргинин хидрохлорид 6,5%, Л-изолеуцин 5,4 %, Л-валин 5,4%, ароми, калиумова сол на ортофпсфорна киселина, калциумова сол на лимонска киселина, таурин, натриум цитрат, бета-аланин, Л-лизинхидрохлорид 2,2%, Л-хистидин хидрохлорид 2,2%, калиум 18тиросид %, екстракт од лист од зелен чај (Camellia sinensis), Л-треонин 0,7%, Л-метионин 0,7%, Л-триптофан 0,7%, Л-фенилаланин 0,7%, магнезиум оксид, кофеин безводен 0,61%, засладувач (сукралоза) Coffea canephora) екстракт од грав, пиридоксин хидрохлорид, бои (тартразин1, индиготин).

Pineapple Mango

Инстант Л-леуцин (Л-леуцин, емулгатор: лецитини, малтодекстрин) 11%, Л-глутамин 10,7%, ароми, средство за зголемување (полидекстроза), киселина (лимонска киселина), Л-аргинин хидрохлорид 6,5%, L -Изолеуцин 5,4%, Л-валин 5,4%, калиумова сол на ортофпсфорична киселина, калциумова сол на лимонска киселина, таурин, натриум цитрат, бета-аланин, Л-лизин хидрохлорид 2,2%, Л-хистидин хидрохлорид 2,2%, калиум Тирозин 1,8%, екстракт од лисја од зелен чај (Camellia sinensis), L-Треонин 0,7%, L-метионин 0,7%, L-триптофан 0,7%, L-фенилаланин 0,7%, магнезиум оксид, засладувач (сакралоза), безводен кофеин 61%0. , екстракт од зрна зелено кафе (Coffeacanephora), бои (тартразин, Allura Red AC)1,пиридоксин хидрохлорид.1

Тартразин, Allura Red AC: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфурдиоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Предупредувања

Висока содржина на кофеин (100 mg/порција (25 mg/100 ml)). Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Lime, Peach Iced Tea, Pineapple Mango

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Amino Energy Zero With Electrolytes, 360g lime mk suplementi za energija
Гледате: BioTechUSA Amino Energy Zero With Electrolytes, 360g 1.390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори