Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutriticion 100% Vegan Protein, 1000g

Бренд:
Шифра: N/A

1.790 ден

  • 100% вегански протеин, пет различни извори на растителни протеини комбинирани
  • Со витамин Б12
  • Без шеќер, без глутен
  • Без конзерванси
  • 100% вегански протеин содржи безбедни, внимателно избрани состојки како и другите производи на Scitec Nutrition.
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Што го прави протеинот од растително потекло добар?
Ако сте посветен вегетаријанец или веган, или поради некоја друга причина (како што е нетолеранција) претпочитате да не консумирате животински протеини, ќе мора да ги разгледате вашите опции за извори на протеини од растително потекло. Овие, сепак, немаат целосен профил на аминокиселини бидејќи дури и ако ги содржат сите есенцијални амино киселини, нивниот релативен однос не одговара на потребите на луѓето, за разлика од изворите на животински протеини. Бидејќи протеинот придонесува за раст и одржување на мускулите и за одржување на нормалната структура на коските*; неопходно е и важно да се консумира оптимална количина на квалитетни протеини дури и ако водите вегански начин на живот.

Што треба да направите? Треба да комбинирате неколку видови на растителни протеини за да имате шанса да ги надоместите овие недостатоци. 100% вегански протеин содржи пет различни извори на растителни протеини. Тој е без шеќер и глутен и не содржи конзерванси и е збогатен со витамин Б12, кој игра важна улога во намалувањето на исцрпеноста* и е суштински витамин за секој, без разлика дали е веган или не.

Значи, ако барате комбиниран извор на вегански протеини, не барајте понатаму!

*Научно поткрепени тврдења одобрени од Европската управа за безбедност на храната (ЕФСА).

Препорачана доза
Земете една порција дневно (33 грама, 3/4 лажичка) измешана во 300 ml вода. Во деновите на тренинг, користете го после тренингот; во деновите за одмор, консумирајте попладне.

Конзумирањето на овој производ не е замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Состојки
Pisane® C9 протеин од грашок, ароми, протеин од ориз, сол, кокос протеин, протеин од калинка, протеин од тиква, згуснувач (ксантанска гума), засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), цијанокобаламин. Произведен во капацитет кој преработува млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови и состојки со сулфур диоксид.

Информации за алергени
Произведено во капацитет кој преработува млеко, јајца, соја, кикирики, лешник, целер, риба и ракови.

Погоден за вегани.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate, Hazelnut Walnut, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Scitec Nutriticion 100% Vegan Protein, 1000g 1.790 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори