Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

PureGold Vegan Protein, 500g

Бренд:
Шифра: N/A

790 ден

Фантастично вкусна и кремаста матрица од вегански грашок, ориз и тиква која брзо се раствора со 19 грама протеини по порција, без додаден шеќер, во три вкуса.

Нето количина: 500 g | 25 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Растителен протеин со вегански вкус на PureGold

Уживајте во нашиот неодоливо вкусен, неверојатно кремаст, високо растворлив вегански протеин, ориз, грашок и протеински производ од тиква, направен од внимателно одбрани состојки.

Употреба

Измешајте порција (25 g – 3/4 дозерка) со 250 ml вода. Се препорачува да се конзумира производот наутро или во текот на денот. Се препорачува една порција дневно.

Нутритивни вредности

Содржина на хранливи материи

1 порција: 25 g Пакет: 20
100 g 25 g RI%*
Енергија 1548 kJ/369 kcal 387 kJ/92 kcal 5%
Масти 3.9 g 0.9 g 1%
– од кои заситени масни киселини 0.8 g 0.2 g 1%
Јаглехидрати 7.3 g 1.8 g 1%
– од кои шеќер 0.9 g 0.2 g 0.5%
Влакна 5 g 1.2 g 5%
Протеини 75 g 19 g 38%
Сол 1.5 g 0.4 g 7%
* RI%: Референтна вредност на внесот за просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).

Состојки

Chocolate Hazelnut (Чоколадо и Лешник)

Изолат на протеин од грашок, изолат на протеин од кафеав ориз, какао во прав со малку маснотии (10-12%), ароми (чоколадо, лешник), кујнска сол, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач ксантанска гума), протеински концентрат од тиква.

Информации за алергени

Направено во фабрика која обработува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, лешници, риба и состојки од ракови.

Складирање

Чувајте го производот заштитен од сончева светлина или друга топлина, на температура помеѓу 6 и 26 °C и на релативна влажност од 65%!

Го задржува својот квалитет: До крајот на месецот наведен на пакувањето (месец/година).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Banana, Chocolate Hazelnut

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: PureGold Vegan Protein, 500g 790 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори