Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA 100% Pure Whey, 454g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.390 ден.Current price is: 1.090 ден.

Без глутен ✔ Без палмино масло ✔ Без конзерванси ✔

Одличен протеин од сурутка збогатен со ензим бромелаин, дополнителни амино киселини, без глутен, аспартам, конзерванси и додаден шеќер. 100% Pure Whey е погодна за спортисти, како и за обични луѓе, кои сакаат да го забрзаат растот на мускулите, да ги обезбедат мускулите со сите потребни амино киселини, да ги максимизираат нивните спортски перформанси, да обезбедат доволен дневен внес на висококвалитетни протеини и да го поддржат закрепнувањето по напорно вежбање.

Нето количина: 454 g | 16 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто ја препорачуваме BioTechUSA 100% Pure Whey?

 • Со додаден BCAA, глутамин и аргинин
 • Повеќе од 4,3 g содржина на BCAA по порција
 • Без глутен **
 • Без палмино масло
 • Без конзерванси
 • Широк спектар на вкусови
 • Достапна е и верзија без вкус
  **Не содржи глутен во согласност со регулативите на Европската унија.

ОБНОВЕН СОСТАВ, ИСТО ИСКУСТВО

Обновената 100% чиста сурутка е достапна со додаден ензим бромелаин. Бромелаин придонесува за разградување на протеините во помали полипептиди или амино киселини. Покрај новите карактеристики, производот останува без глутен и палмино масло.

Верзијата без вкус, 100% Pure Whey Natural Protein содржи само концентрат од протеин од сурутка без додадени засладувачи, бои и арома.

СНАБДЕТЕ ГИ МУСКУЛИТЕ

Снабдувањето на вашите мускули со висококвалитетни хранливи материи е од суштинско значење за нормална мускулна функција, мускулен раст и одржување. Исто како и вие, вашите мускули сакаат да „јадат добро“. Разгалете ги нив и себе во исто време со кремастиот и вкусен прав од 100% Pure Whey протеин!

100% Pure Whey е висококвалитетен протеински прав со висока биолошка вредност и неговата содржина на протеини е 100% добиена од протеинот од сурутка. Тоа е комбинација од концентрат од сурутка, изолат од сурутка и додадени амино киселини (L-глутамин, L-аргинин и BCAA). Достапен е во широк спектар на вкусови.

Изберете 100% Pure Whey и наполнете ги мускулите!

Како и сите производи на BioTechUSA, 100% Pure Whey се состои само од безбедни и внимателно избрани состојки.

Се препорачува BioTechUSA 100% Pure Whey

ако барате одличен извор на протеини бидејќи неговата содржина придонесува за одржување и раст на вашата мускулна маса, како и за одржување на нормални коски
ако преферирате вкусни, кремасти протеински пијалоци
ако имате нетолеранција на глутен

Што содржи BioTechUSA 100% Pure Whey Protein?

 • Во 1 порција (28 g):
 • 21 g протеин

Употреба

Измешајте 1 порција (28 грама = 2 натрупани лажици) прашок со 250 ml вода во шејк. Во деновите на тренингот консумирајте 1 порција во рок од 45 минути по тренингот и 1 порција помеѓу оброците. Во деновите на одмор консумирајте 1 порција наутро и 1 порција навечер.

Нутритивни вредности

Просечни нутриционистички факти I Големина на порција: 28 g I Порции по контејнер: 1 (28 g)/16 (454 g)/35 (1000 g)/81 (2270 g) I Дневна количина: 56 g (2×28 g)
Вкус на чоколадо 100 g RI** (100 g) 28 g
Енергија 1606 kJ/380 kcal 20% 481 kJ/114 kcal
Масти 6,5 g 9% 1,8 g
– од кои заситува 2,3 g 11% 0,6 g
Јаглехидрати 6,1 g 2% 1,7 g
– од кои шеќери 3,5 g 4% 1,0 g
Протеини 73 g 147% 21 g
Солта 1,1 g 18% 0,30 g
**Референтен внес на просечен возрасен (8400 kJ/2000 kcal).
Без глутен според регулативата на ЕУ.
Аминокиселини 1 Порција (28 g)
Есенцијални аминокиселини (EAAs) 9341 mg
од кои ветканите аминокиселини (BCAAs) 4443 mg
Полу-есенцијални аминокиселини (CAAs) 7304 mg
Неесенцијални аминокиселини (NAAs) 4354 mg

Состојки

Bourbon Vanilla

Протеини од сурутка 90% {концентрат на протеин од сурутка, изолат од протеин од сурутка [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)]}, Л-глутамин 2,9%, ароми, згуснувач (целулозна гума), крема [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав , емулгатори (E471, E472a), гликозен сируп, сахароза, млечни протеини, стабилизатор (калиум фосфати), средство против стврднување (калциум фосфати)], L аргинин, L-леуцин 0,2%, сол, L-изолеуцин 0,1%, L -Валин 0,1%, засладувач (сукралоза), боја (тартразин)1. 1Тартразин: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Chocolate

Инстант протеини од сурутка 84% {концентрат на протеин од сурутка [емулгатор: лецитини], изолат од протеин од сурутка [емулгатор: лецитини (соја)]}, какао во прав со намалени масти, Л-глутамин 4,6%, ароми, згуснувач (целулозна гума), L- Аргинин, сол, Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бромелаин во прав 0,04%. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Cookies & Cream

Инстант протеини од сурутка 90% {концентрат на протеин од сурутка [емулгатор: лецитини], изолат од протеин од сурутка [емулгатор: лецитини (соја)]}, Л-глутамин 2,9%, ароми, чоколаден прав [какао маса, какао путер, намалена маснотија во прав , емулгатор: лецитини (соја), арома], Л-аргинин, згуснувач (целулозна гума), цимет, сол, Л-леуцин 0,2%, Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, засладувач (сукралоза), бромелаин во прав 0,04%. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Raspberry Cheesecake

Протеини од сурутка 92% {концентрат на протеин од сурутка [концентрат на протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], изолат од протеин од сурутка [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)]}, Л-глутамин 3%, згуснувач (целулозна гума), Л-Аргинин, ароми, киселина (лимонска киселина), сол, Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бромелаин во прав, бои (Allura Red AC1, индиготин). 1Allura Red AC: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Strawberry

Протеини од сурутка 89% {концентрат на протеин од сурутка [концентрат на протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], изолат од протеин од сурутка [изолат од протеин од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)]}, ароми, Л-глутамин 2,9%, згуснувач (клетка ), Л-аргинин, киселина (лимонска киселина), сол, Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бромелаин во прав, боја (Allura Red AC1). 1Allura Red AC: Може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Информациите за алергенот содржат: млеко, соја

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Често поставени прашања

Што е бромелаин?

Бромелаинот е ензим кој може да се извлече од ананасот. Тој е неутрален pH и една од неговите функции е разградување на протеините. 100% Pure Whey содржи и бромелаин.

Каков засладувач содржи?

Сите засладени верзии содржат засладувач сукралоза. Сепак, постои верзија без адитиви, наречена 100% Pure Whey Natural, која не содржи никакви засладувачи. Исклучиво се состои од концентрат од протеин од сурутка.

Може ли да го користам за печење?

Да. На пример, може да се меша во тесто од колачи или колачи. Во исто време, исто така може да ја зголеми содржината на протеини во храната и да се користи како арома. Доколку подготвувате солени јадења, ви препорачуваме да ја користите природната верзија, која не содржи засладувачи и други адитиви.

Може ли да ослабнам со тоа?

Самото консумирање на протеински пијалок во прав нема да предизвика губење на тежината. Сепак, може да се вклучи во правилно балансирана диета со намалени калории бидејќи 100% Pure Whey не содржи додаден шеќер, туку само природни шеќери. Исто така, важно е посакуваниот исход да се постигне со редовно вежбање.

Какви видови на протеини содржи овој производ?

Содржи концентрат и изолат од протеин од сурутка, освен природната верзија без вкус, која исклучиво содржи концентрат од протеин од сурутка.

Дополнителни информации

Вкусови

Bourbon Vanilla, Chocolate, Raspberry Cheesecake

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA 100% Pure Whey 454g Bourbon Vanilla Powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA 100% Pure Whey, 454g Original price was: 1.390 ден.Current price is: 1.090 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори