Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Vegan Rice Pudding, 1000g

Бренд:

890 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔ Без шеќер ✔ Веган ✔

Прашок за пудинг од ориз без вкус, вегански, целосно природен.

Нето содржина: 1000 g | 25 поцрии

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме пудинг од ориз BioTechUSA?

 • Без шеќер*
 • Малку маснотии*
 • без глутен*
 • веган*
 • Целосно природно*
 • Брзо и лесно се подготвува без готвење

BioTechUSA инстант оризовиот пудинг е брз и разновиден вегански пудинг од ориз со текстура налик на пудинг, кој е одличен за ужина пред или после ручек, па дури и како оброк пред тренинг. Инстант пудинг од ориз е вегански и целосно природен прашок за пудинг од ориз без вкус, кој не бара готвење. Можете да го направите солено, слатко, со сезонско овошје, мрсни семиња или со крцкав или обичен путер од кикирики. Ако сакате да ја зголемите содржината на влакна, можете или да го измешате со Fiber Mix или да го збогатите со протеини, а за ароматизација, слободно изберете од палетата на вкусови Zero Drops. Конзумирајте во секое време во текот на денот и комбинирајте го со омиленото овошје. Можете да го јадете самостојно, со вкус по вкус, или во колачи, или да го користите во печење и готвење, и слободно користете го како основа за вашите омилени рецепти. **

*Се однесува на производот подготвен врз основа на упатствата за препорачана употреба

**Доколку производот не е подготвен според упатствата за препорачана употреба, неговата хранлива вредност може да се промени.

Без глутен според регулативата на ЕУ.
Без шеќер: <0,5 g на 100 g од готовиот производ за консумирање.
Ниско-масни: <3 g лактоза на 100 g од готовиот производ за консумирање.
Без лактоза: <0,1 g лактоза на 100 g од готовиот производ за консумирање.

За кого го препорачуваме пудинг од ориз BioTechUSA?

 • Љубители на пудинг
 • Оние кои бараат пудинг без шеќер и глутен
 • Оние кои бараат инстант пудинг што може да се направи без готвење
 • Оние кои сакаат брз и лесен за правење пудинг
 • Оние кои сакаат да го ароматизираат сопствениот пудинг

Употреба

Измешајте 1 порција (40 g = 4 полни дозерки) прашок со 150-200 ml топла вода, добро промешајте и оставете да отстои 1-2 минути. Консумирајте во секое време во текот на денот.

Нутриционистички вредности

Големина на порција: 40 g
 Хранливи вредности во 100 g прашок RI*(100 g) 1 порција (40 g во прав)
Енергија 1550 kJ/365 kcal 18% 620 kJ/146 kcal
Масти 1,4 g 2% 0,6 g
– од кои заситува 0,2 g 1% 0,1 g
Јаглехидрати 81 g 31% 32 g
– од кои шеќери <0,5 g <1% <0,5 g
Протеини 6,0 g 12% 2,4 g
Сол 0 g 0% 0 g
* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal). ** РВ не е одредено.

Состојки

100% инстант оризово брашно.

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и храна која содржи сулфур диоксид.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Rice Pudding Vegan 1000g Powerhouse Food Supplements
Гледате: BioTechUSA Vegan Rice Pudding, 1000g 890 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори