Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Хидролизат Whey

Hydrolyzed Whey се произведува преку процес кој хемиски ги разградува протеинските синџири преку хидролиза. WPH, како што оваа форма е исто така скратена, може да се конзумира специјално како пијалок и не мора да се обработува за време на човечкиот дигестивен процес. Постојат студии во стручни кругови кои велат дека токму овој „претходно сварен“ протеин може многу брзо да се обработи од телото. Она што е сигурно во секој случај е фактот дека хидролизатот на протеинот од сурутка има многу сложен профил на амино киселини. Освен тоа, ги содржи сите потребни амино киселини како и сите познати BCAA, односно сите амино киселини со разгранет ланец. Содржината на протеини овде е помеѓу 98 и 99 проценти, а воопшто нема масти или јаглени хидрати.

Се прикажуваат сите 3 резултати

Затвори
error:
Кошничка затвори