Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yava Labs Vegan Protein, 2kg

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.990 ден.Current price is: 2.590 ден.

Yava Labs Vegan Protein е револуционерен додаток на протеини од растително потекло, специјално формулиран за да ги задоволи потребите на веганите и секој што бара извор на протеини без млечни производи.

Нето содржина: 2kg | 67 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Веган протеин

Секоја порција од 30 g (една топка) обезбедува силна мешавина од 21 g протеин од грашок и 7,8 g протеин од квасец, што се сумира на вкупно 23,7 g протеини со само 0,81 g јаглехидрати. Оваа формула со висока содржина на протеини и ниски јаглехидрати е совршена за поддршка на мускулниот раст, поправка и целокупното здравје. Без разлика дали сте спортист, фитнес ентузијаст или само барате квалитетен извор на вегански протеини, Yava Labs Vegan Protein е идеален избор за вашите нутритивни потреби.

Употреба

Измешајте една топка (30 g) вегански протеин со 250-300 ml вода или вашето преферирано растително млеко. Добро протресете и консумирајте веднаш. Идеален за опоравување после тренинг, како замена за оброк или во секое време од денот кога ви треба зголемување на протеините.

Складирање

Да се ​​чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина. Чувајте го садот цврсто затворен кога не го користите за да ја одржите свежината и да спречите контаминација.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate Ice Cream, Cookies & Cream, Salted Caramel

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yava Labs Vegan Protein Pea and Yeast Chocolate Ice Cream 2kg fitnes suplementi mk
Гледате: Yava Labs Vegan Protein, 2kg Original price was: 2.990 ден.Current price is: 2.590 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори