Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition 100% Whey Isolate, 700g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 2.390 ден.Current price is: 1.890 ден.

Без глутен ✔ Без шеќер ✔ Без ГМО ✔

100% Whey Isolate е ароматизиран пијалок со протеини, во кој се вклучени хидролизиран изолат од протеин од сурутка, L-глутамин и L-аргинин. Секоја порција обезбедува впечатливи 21 грама протеин, додека содржи минимални количини јаглехидрати и масти. Формула е лесна за мешање, обезбедувајќи брз и удобен начин за подобрување на вашата рутина за фитнес. Откријте новата димензија на вашето тренинг и поткрепете ги вашите напори со 100% Whey Isolate.

Нето количина: 700g | 28 x 25g порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

100% изолат од сурутка*

  • 100% протеин од изолат сурутка
  • Со Л-Глутамин и Л-Аргинин
  • Без шеќер***
  • Без глутен****
  • Без палмово масло

Изолат од сурутка со додадени амино киселини

Протеинот од сурутка е еден од најпопуларните извори на протеини кај спортистите. За нас, протеинот од сурутка е како градежен материјал на градилиште. 100% Whey Isolate содржи само изолат од сурутка, без концентрат од сурутка. Благодарение на поволниот амино профил, содржи повеќе од 4 грама BCAA по порција, а со додадениот глутамин, вкупната содржина на глутамин е повеќе од 4,5 грама по порција!

Протеинот во 100% Whey Isolate придонесува за раст и одржување на мускулната маса и нормалната структура на коските**

Во зависност од вашите цели, можете да го консумирате и после тренингот со брзи или комбинирани јаглехидрати, како VitarGO! или Supercarb Xpress!

** Научно поткрепени тврдења одобрени од Европската управа за безбедност на храната (ЕФСА).
*** <0,5 g шеќер/100 ml готов за пиење.
**** Без глутен според прописите на Европската Унија.

Информации за исхраната

Табела за исхрана по порција
Енергија 363,04 kj / 86,71 kcal
Масти 0,35 g
– од кој заситени масни киселини 0,14 g
Јаглехидрати 1,43 g
– од кои шеќер 0,46 g
Протеин 19,32 g
Сол 0,32 g

* Референтен внес за просечен возрасен (8.400 kJ/2.000 kcal).

Амино киселини по порција
Л-Аланин 0,85 g
Л-Аргинин 0,85 g
Л-Аспарагин/Л-аспарагинска киселина 1,89 g
Л-Цистеин 0,55 g
Л-Глутамин/Л-Глутаминска киселина 4,30 g
Л-Глицин 0,32 g
Л-Хистидин 0,32 g
L-Изолеуцин 1,01 g
Л-Леуцин 1,84 g
L-Лизин 1,61 g
Л-Метионин 0,41 g
Л-Фенилаланин 0,55 g
Л-Пролин 0,97 g
Л-Серин 0,83 g
Л-Треонин 1,15 g
Л-Триптофан 0,30 g
Л-Тирозин 0,53 g
Л-Валин 0,99 g

** Процентуални референтни вредности на хранливи материи (NRV) според Регулативата (ЕУ) бр. 1169/2011. Хранливи вредности: Информациите се однесуваат на вкусот на јагода.

Препорачана доза

Измешајте 1 порција (25 g, 3/4 лажичка) прашок од 100% Whey Isolate дневно со 250 ml ладна вода. Пијте после тренинг во деновите на тренинг и во секое време во деновите за одмор. Овој производ не е замена за урамнотежена, разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Алергени

Содржи соја, млечни производи. Може да содржи траги од јајца, кикиритки, јаткасти плодови, целер, риба, ракови и мекотели.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител

Производ: Scitec Nutrition 100% Whey Isolate. Потекло: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Будимпешта, Унгарија.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate Hazelnut, Cookies & Cream, Vanilla Very Bery

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec Nutrition 100% Whey Isolate 700g - chocolate hazelnut powerhouse suplementi
Гледате: Scitec Nutrition 100% Whey Isolate, 700g Original price was: 2.390 ден.Current price is: 1.890 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори