Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Optimum Micronised Creatine Powder, 317g

Бренд:

1.490 ден

Прашок за додаток на храна со креатин монохидрат.

  • Нето содржина: 317 грама ℮ | 93 порции
  • Зголемете ги перформансите за време на тренинг со висок интензитет
  • 3,4 g чист креатин монохидрат за зголемување на мускулната моќ
  • Лесно се меша без песок вкус
  • Се меша со вода или сок

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зголемете ги вашите перформанси за време на тренингот

Докажано е дека креатинот ги зголемува перформансите за време на тренинзи со висок интензитет. Од светскиот бренд број 1 за спортска исхрана, секоја порција обезбедува полни 3,4 g креатин монохидрат за да се зголеми мускулната моќ во последователни изливи на краткорочни, повторени вежби со висок интензитет*. Optimum Nutrition Micronised Creatine Powder секогаш лесно се меша и за разлика од другите креатин во прав, нема тврд вкус или текстура.

Опис

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Се чува вон дофат на деца.

*Euromonitor International Limited; Издание за здравје на потрошувачите 2020 година, Категорија на спортски протеин во прав, % податоци за споделување на малопродажната вредност од 2019 година.

Оптимална исхрана – Креатин во прав

Без вкус

Хранлива состојка По порција (3,6 g)
Креатин монохидрат 3,4 g
Креатин 3,0 g

Состојки

Креатин монохидрат

Совети за алергија

Може да содржи траги од млеко, соја, глутен, јајце, јаткасти плодови и кикирики

Препорачана употреба

Додадете 1 рамна лажица во 240 ml ладна вода и измешајте додека не се раствори прашокот. Препорачана потрошувачка од 1 порција дневно..

Совети за чување

Да се чува на ладно, суво и подалеку од дофат на мали деца. За сериски код/најдобро пред крај: видете го пакувањето.

Дополнителни информации

Додатокот на храна не треба да се користи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Нето содржина: 317 грама ℮ – 93 порции

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Optimum Micronised Creatine Powder, 317g 1.490 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори