Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Applied Nutrition Critical Plant Protein, 1.8kg

Бренд:
Шифра: N/A

2.390 ден

Без лактоза ✔ Без глутен ✔ Веган ✔

Critical Plant Protein е совршена мешавина од растителни протеини која комбинира изолат на протеин од соја, протеин од грашок и протеин од кафеав ориз за да се добие врвен квалитет на растителен протеин во прав со цела палета на есенцијални амино киселини и над 24 g протеини по порција.

Нето содржина: 1.8kg | 60 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Critical Plant Protein

Во порција од 30 g
24 g протеин | 0гр Шеќер | 1,9 g јаглехидрати | 107 калории

Critical Plant Protein е совршена мешавина од растителни протеини која комбинира изолат на протеин од соја, протеин од грашок и протеин од кафеав ориз за да се добие врвен квалитет на растителен протеин во прав со цела палета на есенцијални амино киселини и над 24 g протеини по порција.

Критичните растителни протеини се добар избор за секој што сака да го зголеми внесот на протеини. Наредени со профил на аминокиселини со висок разгранет ланец (BCAA), леуцин, изолеуцин и валин, Критичните растителни протеини исто така може да придонесат за раст и одржување на мускулната маса.

Придобивки

  • Над 24 g протеини по порција
  • Погоден за вегани и вегетаријанци
  • Без лактоза, млечни производи и глутен
  • Супериорен профил на аминокиселини
  • Ниско ниво на масти и шеќер
  • Халал сертифициран производ

Употреба

Измешајте 1 дозерка (30 g) со 300 ml вода и добро протресете 10 секунди, а потоа оставете да отстои 30 секунди. Земете 1-3 порции дневно. Дозерките се само проценки, се препорачуваат ваги за мерење.

Нутритивни вредности

Во порција 30g
Енергија 107kcal
Масти 0.7g
од кои заситени 0.2g
Јаглехидрати 1.9g
од кои шеќери 0.1g
Протеини 25.2g
Сол 0g

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Strawberry (Јагода)

Изолат на соја протеин (соја), протеин од грашок, протеин од кафеав ориз, природен аромат, боја (црвена цвекло), згуснувач (ксантанска гума), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа).

Chocolate (Чоколадо)

Изолат на протеин од соја (соја), изолат од протеин од грашок, протеин од кафеав ориз, какао во прав, природен вкус, згуснувач (ксантанска гума), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа).

Vanilla (Ванила)

Изолат на протеин од соја (соја), изолат од протеин од грашок, протеин од кафеав ориз, природен вкус, згуснувач (ксантанска гума), засладувачи (сукралоза, стевиол гликозиди од стевиа).

Алергени: Ве молиме погледнете ги состојките со задебелени букви. Направено во објект во кој се чуваат млеко, јајца, соја, риба, житарки кои содржат глутен и производи од нив.

Тестирано за спортисти

Секоја состојка во овој производ е внимателно избрана и надгледувана преку нашиот систем за управување со квалитет за да ви донесе највисоко ниво на гаранција. Финалните производи се произведуваат и пакуваат во лабораторија акредитирана ISO 22000, BRC, GMP & Halal.

Предупредувања

Консултирајте се со квалификуван здравствен работник пред да го користите овој производ ако сте помлади од 18 години, ако сте бремени или доите бебе или ако имате некоја позната или сомнителна здравствена состојба(и) или ако земате лекови на рецепт или ОТЦ. Да не се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го овој производ на ладно и суво место, подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната употреба. За најдобри датуми пред и број на серија видете ја етикетата.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Applied Nutrition Limited, Unit AC2 Trio, Acornfield Road – Knowsley Industrial Park, L33 7UG, Велика Британија.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Chocolate, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Applied Nutrition Critical Plant Protein Chocolate 1.8kg Vegan Supplements
Гледате: Applied Nutrition Critical Plant Protein, 1.8kg 2.390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори