Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA 100% Creatine Monohydrate

Бренд:

Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.190 ден.

Без аспартам ✔ Без боја ✔ Без шеќер ✔

100% креатин монохидрат е направен од чист креатин монохидрат во прав. Поради невкусната форма на прав, лесно може да се меша со други додатоци во исхраната, на пр. засилувачи на тежина или прашоци за пијалоци базирани на протеини.

Нето количина: 300 g | 88 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Чиста и прашкаста изведба

Креатинот ги зголемува вашите перформанси при последователен наплив на краткорочни вежби со висок интензитет. Поволниот ефект се добива со дневен внес од 3 g креатин. 100% креатин монохидрат е подготвен со чист, фармацевтски креатин во форма на прав. Тој е без вкус, па затоа е лесно да се меша со други додатоци како што се зголемувачи на тежина и протеински шејкови. Како и сите производи на BioTech USA, 100% креатин монохидрат е безбедна, внимателно избрана хранлива материја.

Употреба

Измешајте 1 порција (3,4 g = 1 лажичка = 1 лажичка) производ во пијалок од 300 ml по ваш избор. Земете 1 порција дневно. Не ја надминувајте препорачаната доза!

Состојки

100% микронизиран креатин монохидрат (200 mesh).

Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфер диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Нутриционистички факти

 

Дневна количина во 1 порција (3,4 g)
Микронизиран креатин монохидрат 3,4 g
– од кои креатин 3 g

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA 100% Creatine Monohydrate 300g Powerhouse mk skopje suplementi
Гледате: BioTechUSA 100% Creatine Monohydrate Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.190 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори