Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Universal Nutrition Animal Whey, 2300g

Бренд:
Шифра: N/A

3.490 ден

Без вештачки бои Без глутен 4,6 g BCAA

Секоја порција Animal 100% протеин од сурутка во прав испорачува 20 грама протеин од сурутка што брзо се вари од мешавина од концентрат-изолат и обезбедува целосен извор на природни аминокиселини кои помагаат во обновувањето на тренингот. Нашиот висококвалитетен протеински прав ги содржи сите есенцијални аминокиселини што им се потребни на мажите и на жените за закрепнување при вежбање и за намалување на болката за да останат фит и силни.

Нето содржина: 2300g

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Animal 100% Whey е комплетен, висококвалитетен протеински прав кој содржи есенцијални амино киселини кои помагаат во градењето на мускулите и обновувањето на вежбањето. Со 20 g брзо сварлив протеин од сурутка од мешавина од концентрат-изолат, тој е ултра-филтриран и обработен на најниски можни температури за да се одржи интегритетот на протеинот што ви дава резултати со брзо дејство.

Прашокот од Animal 100% Whey Protein од сурутка лесно се меша, без парчиња и дава прекрасен вкус. Без вештачки бои, без глутен и без надуеност на желудникот, само со одличен вкус, мазен протеински шејк кој е совршен за поддршка на закрепнувањето и градење мускули.

Употреба

Измешајте 1 дозерка Animal Whey™ обезмастено млеко или пијалок по избор. За најдобри резултати, користете блендер. Во деновите на тренинг, користете 2 или повеќе порции после тренинг или секогаш кога е потребно повеќе протеини. За повеќе вкус, користете малку помалку течност кога мешате Animal Whey™.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate, Cookies & Cream, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Universal Nutrition Animal Whey 2300g Chocolate Powerhouse Suplementi MK
Гледате: Universal Nutrition Animal Whey, 2300g 3.490 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори