Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yava Labs Pre Stim Free, 300g

Бренд:
Шифра: N/A

990 ден

Yava Labs PRE STIM FREE е специјално дизајниран додаток за оние кои сакаат дополнителен притисок пред нивниот тренинг. Оваа моќна мешавина содржи прецизни дози на бета-аланин, цитрулин и други клучни состојки за да ви ја обезбедат врвната пумпа за вежбање. Не само што ја зајакнува издржливоста и ги подобрува перформансите, туку ја промовира и термогенезата, што го прави додаток на моќ. Сите овие неверојатни придобивки доаѓаат во различни вкусни вкусови за да уживате!

Нето количина: 300 g | 20 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Предности на Yava Labs Pre-Workout Non Stim:

  • За интензивна енергија, перформанси и издржливост
  • 1,6 грама цитрулин малат 2:1
  • 1,6 грама бета-аланин по целосна порција
  • Не содржи креатин
  • Уникатно и богато со вкус

Активните состојки во една порција се 1,6 g бета-аланин, кој ги подобрува перформансите со зголемување на капацитетот за вежбање и намалување на мускулниот замор. Исто така, содржи 3 g L-Citruline Malate 2:1, вазодилататор одговорен за промовирање на поздрави крвни садови и 1,3 g L-Arginine Alpha-ketoglutarate, вазодилататор кој е одговорен за намалување на високиот крвен притисок. Вазодилататорните својства на состојките обезбедуваат зголемување на нивото на азотен оксид во крвта, зголемувајќи го протокот на крв и многу посакуваната пумпа. Екстрактот од кајен пипер и пиридоксин (витамин Б6) се други состојки.

Што е YAVA LABS – Non Stim Pre-workout?

YAVA LABS – PRE Stim-Free, како што подразбира името, е нашата целосно без стимуланси верзија на формулата PRE. Создадовме YAVA LABS – PRE Stim-Free за луѓе кои се чувствителни на состојки како кофеин, одат во теретана доцна навечер или на друг начин сакаат пред-тренинг со состојките за подобрување на перформансите во PRE минус стимуланси. Во тој поглед, можеме да кажеме дека YAVA LABS – PRE Stim-Free е апсолутно најтемелниот, најефикасен и најчистиот пред-тренинг без стимуланси на располагање.

YAVA LABS – PRE Stim-Free се базира на клинички дозирани и научно докажани состојки кои докажано ги максимизираат перформансите на тренингот и даваат резултати. Спортистите од сите нивоа сфаќаат дека силата, издржливоста, производството на енергија и фокусот се неопходни за да се постигне најефективниот тренинг. Додатокот пред вежбање целосно без стимуланси треба да ги поддржи сите овие придобивки.

Синергетската комбинација на состојки во YAVA LABS – PRE Stim-Free помага да се подготви вашето тело физиолошки и психолошки со поддршка на зголемување на мускулната сила, моќ и издржливост, подобрување на врската помеѓу умот и мускулите и борбата против заморот. Од врвот до дното YAVA LABS – PRE Stim-Free ви помага да тренирате посилно и подолго.

Зошто Yava Labs е најдобриот избор?

✓ Највисока биолошка вредност во секоја состојка што значи дека производите на Yava Labs обезбедуваат оптимални резултати

✓ Многу светски шампиони во водечки спортови ја поддржуваат Yava Labs

✓ Меѓународен бренд со фокус на истражување и развој за производство на највисок можен квалитет за најдобра цена

✓ Лесно сварлива и апсорбирана

✓ Соврешен вкус и лесно за мешање

Употреба

Додадете 10 g (1 чашичка) од производот во 200 ml вода. Добро измешајте и внесете веднаш. Yava Labs PRE Stim Free најдобро се користи како дел од урамнотежена исхрана и не треба да се користи како замена за разновидна и урамнотежена исхрана.

Складирање

Да се ​​чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина. Се чува вон дофат на деца.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Blueberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yava Labs Pre Stim Free Bluebrry 300g Powerhouse mk
Гледате: Yava Labs Pre Stim Free, 300g 990 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори