Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Isotonic Sport, 1000g

Бренд:
Шифра: N/A

790 ден

Isotonic Sport има состојки кои обезбедуваат ефикасно и брзо обновување на загубите на вода и електролити кои настануваат при интензивно вежбање. Ви дава ефикасна енергија и ви овозможува да тренирате подолго и поинтензивно, а истовремено го отстранува заморот, што ви го олеснува изведувањето на вежби на високо ниво.

Нето содржина: 1000g | 12,5 дози = 2 x 40g дневно

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Trec Nutrition Isotonic Sport

  • Ја надополнува загубата на вода и електролити
  • Обезбедува правилна хидратација на телото
  • Дава енергија
  • Помага при ефективна регенерација после вежбање
  • Овозможува подолги и поинтензивни тренинзи
  • Го отстранува чувството на замор
  • Го зголемува капацитетот за напор

ISOTONIC SPORT е состав од енергетски компоненти, минерали и витамини, избрани за брзо рехидратација на телото. Растворите со јаглени хидрати-електролит ја подобруваат апсорпцијата на вода за време на физичките вежби и придонесуваат за одржување на перформансите на издржливост за време на продолжено вежбање издржливост. ISOTONIC SPORT содржи минерали натриум, хлорид, калциум и магнезиум, кои помагаат да се одржи балансот на електролити. Исто така, ISOTONIC SPORT содржи Л-карнитин, таурин и комплекс од витамини од групата Б, вклучувајќи го и витаминот Б6, кој придонесува за намалување на замор и замор. ISOTONIC SPORT се препорачува за спортисти на издржливост и сила.

Употреба

Препорачаната дневна доза е 80 g. Растворете едно сервирање од производот – 40 g (1 дозер) во 500 ml вода. Земете 2 сервирања дневно, препорачливо пред и за време на тренинг.

Нутритивни вредности

Количина од порција 80 g** %ДВ*
Енергија 1224 kJ / 288 kcal
Масти 0g
– од кои заситени 0g
Јаглехидрати 72 g
– од кои шеќери 56 g
Протеини 0g
Сол 1,21 g
Хлор 463,00 mg 58%*
Калциум 244,00 mg 31%*
Магнезиум 120,00 mg 32%*
Витамин Ц 40,00 mg 50%*
Ниацин (mg NE) 8,00 mg 50%*
Витамин Е (mg α-ТЕ) 6,00 mg 50%*
Пантотенска киселина 3,00 mg 50%*
Витамин Б6 0,70 mg 50%*
Рибофлавин (витамин Б2) 0,70 mg 50%*
Тиамин (витамин Б1) 0,55 mg 50%*
Фолна киселина 100,00 µg 50%*
Биотин 25,00 µg 50%*
Витамин Б12 1,25 µg 50%*
Активни состојки
Сахароза 35,9 g
Декстроза 18,0 g
Малтодекстрин 17,8 g
Таурин 1000 mg
Л-тирозин 600mg
Натриум 484 mg
Л-Карнитин 408 mg

*% од препорачано дневно внесување. **Дневна доза од производот.

Состојки

Сахароза; декстроза; малтодекстрин; регулатор на киселост – лимонска киселина; минерален комплекс [натриум цитрат; магнезиумови соли на лимонска киселина; натриум хлорид; калциумови соли на ортофосфорна киселина]; вкус; таурин; Л-тирозин; Л-карнитин тартарат; концентрат од сок од цвекло за вкус на лубеница; витамински комплекс [витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (Д-пантотенат, калциум); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); рибофлавин; тиамин (тиамин мононитрат); фолна киселина (птероилмоноглутаминска киселина); биотин (Д-биотин); витамин Б12 (цијанокобаламин)]; боја за вкус на лимон и портокал – бета-каротeн.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Orange

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Trec Nutrition Isotonic Sport, 1000g 790 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори