Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yava Labs Casein Protein, 2kg

Бренд:
Шифра: N/A

3.490 ден

Наполнете ги вашите мускули како никогаш досега со казеин протеинот на Yava Labs. Оваа специјално направена формула е дизајнирана да понуди извор на протеини со бавно ослободување, совршен за одржување на растот и закрепнувањето на мускулите во текот на денот и ноќта. Неговата висока содржина на протеини од 22 g по порција, вклучувајќи есенцијални амино киселини и BCAA, ги поддржува перформансите, силата и закрепнувањето. Плус, со нетрпение ќе го очекувате секој протеински шејк со нашите разновидни прекрасни вкусови.

Нето содржина: 2 kg | 67 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Што е Yava Labs Casein Protein?

Казеин протеинот е преполн со 22 g протеин со бавно ослободување, обезбедувајќи ја многу потребната исхрана на вашите мускули кога ви е најпотребна. Тоа ви помага да растете и одржувате мускулите, како и да закрепнете.

Казеин протеинот е тестиран на забранети супстанции од светската спортска лабораторија на LGC во согласност со упатствата на Светската анти-допинг агенција (WADA) и е официјално безбеден за професионални спортисти од сите нивоа.

Кои се придобивките од Yava Labs Casein Protein?

Yava Labs Casein е преполн со 22 g протеини, што го прави идеален за помагање во растот и одржувањето на важни мускули.

На казеинот му треба долго време за да се вари и апсорбира од телото, што го прави најдобрата мешавина за поодржливо снабдување со протеини во текот на денот или ноќта.

За кого е наменет казеинот?

Добивањето доволно протеини во вашата исхрана е многу важно додека се стремите кон вашите фитнес цели. Идеален е за оние кои претпочитаат ноќен шејк со постепено ослободување на протеини.

  • Закрепнување на мускулите со бавно ослободување
  • Содржина на високо протеин
  • Збогатен со BCAA
  • Вкусна разноликост на вкусови

Предложена употреба

Полека се впива, па затоа препорачуваме да додадете 1 голема дозерка (30 g) во вода или млеко 30 минути пред спиење, но секогаш е идеален за лесен начин да ги добиете потребните протеини.

Складирање

Погрижете се производот да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина. Да се ​​чува подалеку од дофат на деца. Проверете го долниот дел од пакетот за најдобриот датум пред крајот и бројот на ЛОТ.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Chocolate Ice Cream, Strawberry Ice Cream, Vanilla Ice Cream

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yava Labs Casein Protein 2kg Chocolate Ice Cream Powerhouse MK
Гледате: Yava Labs Casein Protein, 2kg 3.490 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори