Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Boogieman, 300g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.550 ден.

Содржи кофеин ✔ 20g активни состојки ✔

Boogieman Pre-Workout е засилувач за професионални спортисти кои интензивно тренираат. Производот вклучува специјална формула која ќе ви помогне да го подобрите тренингот. Додаток во исхраната. Со засладувач.

Нето содржина: 300g | 15 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Boogieman Pre-Workout

BOOGIEMAN содржи витамини од групата Б, како што се ниацин и витамин Б6, кои придонесуваат за намалување на чувството на замор и замор.

✔ Енергија во текот на вежбање
✔ 20g активни состојки
✔ Ласерски фокус
✔ Иновативна формула

Употреба

Растворете една порција од производот 20 g (3 дозерки) во 300 ml вода во шејкер. Пијте 30 минути пред вежбање. Избегнувајте комбинирање со други производи кои содржат кофеин. Внимание: Не употребувајте пред спиење. Зголемена содржина на кофеин (300 mg / порција (20 g)).

Нутритивни вредности

Активни состојки во 20 g
Бета-Аланин 5000 mg
L-Цитрулин-Малат 5000 mg
– од кои L-Цитрулин 2800 mg
L-Аргинин-Алфа-Кетоглутарат (AAKG) 3000 mg
– од кои L-Аргинин 1950 mg
Таурин 2000 mg
L-Тирозин 1500 mg
Безводен Кофеин 300 mg
Алфа-Липоична Киселина (ALA) 200 mg
L-Теанин 200 mg
Екстракт од Корејски Женшен [Корен] (Panax Ginseng) [10% Гинсенозиди] 150 mg
– од кои Гинсенозиди 15,0 mg
Магнезиум 125 mg
Екстракт од Розов Корен [Корен] (Rhodiola Rosea) [3% Розавини] 100 mg
– Од кои Розавини 3,0 mg
Ниацин (mg NE) 50 mg (313%*)
Тиамин 40 mg (3636%*)
Витамин B6 10 mg (714%*)
Витамин B12 100 μg (4000%*)

*RI – Дневните вредности се проценуваат врз основа на диета од 2000 kcal. Вашите дневни вредности може да варираат во зависност од исхраната што ја следите.

Состојки

Bubble Gum

Бета аланин; цитрулин малат; Л-аргинин алфа-кетоглутарат; таурин; L-тирозин; средство против стврднување – силициум диоксид; ароми; малтодекстрин; безводен кофеин; алфа липоична киселина (ALA); Л-теанин; Екстракт од корејски женшен [корен] (Panax Ginseng) [10% женсенозиди]; Магнезиум (магнезиумови соли на лимонска киселина; магнезиум карбонат; магнезиум оксид); згуснувачи – целулозна гума, ксантанска гума; Екстракт од розорот [корен] (Rhodiola rosea) [3% розавини]; Засладувачи: сукралоза, цикламати, сахарин; Ниацин (никотинамид); Тиамин (тиамин хидрохлорид); Вит Б6 (пиридоксин хидрохлорид); Вит Б12 (5′-деоксиаденозилкобаламин).

Вкусови: Bubble Gum, Grapefruit Lime, Tropical.

Алергени

Нема. Може да содржи траги од млекосојапченицајачменовесјајцакикирики и ореви.

Складирање

Чувајте во цврсто затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25°C. Да се чува подалеку од дофат на деца.

Вкусови: Bubble Gum, Grapefruit Lime, Tropical.

Рок на употреба, сериски број: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Trec Nutrition Sp. z o.o., ul. Śmidowicza 48, 81-127 Gdynia, Полска.

Предупредувања

Една доза од бета аланин во количина поголема од 800 mg може да предизвика чувство на пецкање и вкочанетост. Овој производ може да биде склон кон згрутчување – тоа е природен процес што произлегува од хигроскопските својства на активните состојки и не влијае на квалитетот и ефективноста. Не го користете производот доколку имате проблеми со циркулација или сте осетливи на кофеин. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Poizvoditel: Trec Nutrition Śmidowicza 48, Gdynia, Pomerania 81-127, Poland.

Дополнителни информации

Вкусови

Bubble Gum, Grapefruit Lime, Tropical

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Boogieman Tropical 300g Powerhouse Pre-Workout Powerhouse Skopje
Гледате: Trec Nutrition Boogieman, 300g Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.550 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори