Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Yava Labs Elite Whey Protein, 2kg

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 3.190 ден.Current price is: 2.890 ден.

Elite Whey Protein од Yava Labs е популарен додаток за бодибилдинг кој се користи за зајакнување на внесот на протеини во исхраната, често со намера да ја зголеми мускулната хипертрофија.

Нето содржина: 2 kg | 67 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Yava Labs – Elite Whey Protein

Дајте им на вашите мускули горивото што им е потребно со Yava Labs Elite Whey Protein. Спакувана со 22 g висококвалитетен концентрат на протеин од сурутка по порција, оваа формула е дизајнирана да го поддржува растот на мускулите и да го подобри закрепнувањето.

  • Висококвалитетен протеин од сурутка
  • Поддршка за раст на мускулите
  • Прекрасна разновидност на вкусови
  • Инстант растворливост

Нашиот протеин помага во максимизирање на мускулната хипертрофија, што го прави совршен за секој што сака да ги подобри своите перформанси и сила. Плус, со нашата палета на вкусни вкусови, вашиот протеински шејк никогаш немал подобар вкус.

Една порција од 30 грама содржи 22 грама протеини, 5 грама BCAA есенцијални за раст на мускулите и непријатност во мускулите и 2,4 грама леуцин кој помага за заздравување на коските, зголемување на растот на мускулите и чиста телесна маса. Протеинот Elite Whey содржи низок шеќер и има многу малку масти. Други состојки се концентрат на протеин од сурутка 95,46% (од млеко), вкус, емулгатор: карбоксиметилцелулоза, сончоглед лецитин, згуснувач: гуар, гума за џвакање, ксантанска гума, сол, засладувачи: сукралоза, ацесулфам К. Тоа е врвен протеински шејк во секое време од денот, без разлика дали е наутро, после тренинг или пред спиење. Концентратот од протеин од сурутка има неверојатни вкусови, вклучувајќи банана, сладолед од чоколадо, карамел од чоколадо, колачиња со крем, ледено кафе и путер од кикирики.

Употреба

Измешајте 30 g дел (1 ниво лажичка) од производот со 200 ml вода или млеко. Шејкот најдобро се конзумира директно по подготовката. Идеален за консумирање наутро, после тренинг, во текот на денот, па дури и пред спиење за постојана поддршка на мускулите.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Chocolate Caramel Toffee, Chocolate Ice Cream, Cookies with Cream, Strawberry Ice Cream, Vanilla Ice Cream, White Chocolate Raspberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори