Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Xtend The Original BCAA (30 Servings)

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.490 ден.

Без шеќер ✔ Без калории ✔ Побрзо закрепнување ✔

Додаток за аминокиселини со разгранет ланец дизајниран за конзумирање во текот на вежбањето со цел да тренирате подолго, понапорно и со поголем интензитет.

Нето содржина: 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Scivation XTEND BCAA

Scivation XTEND е најпродаваната, најнапредната мешавина од BCAA пијалоци на планетата. Во срцето на XTEND се 7 g BCAA – во природата дизајниран и докажан сооднос 2:1:1 со истражување – плус глутамин и цитрулин малат. Плус, со комерцијална мешавина на електролити кои поттикнуваат хидратација, XTEND е начин без шеќер за да му помогнете на секој да се справи со исцрпувачките сесии во теретана. Спортистите од светска класа, борците шампиони, елитните бодибилдери и ентузијастите за вежбање со тегови од различни типови, сите користат Scivation XTEND за време на нивните тренинзи со цел да тренираат подолго, понапорно и со поголем интензитет.

Придобивки

  • го поддржува растот и силата на мускулите
  • поддржува побрзо закрепнување
  • помага да се зачуваат мускулите
  • без шеќер и јаглени хидрати
  • електролити кои предизвикуваат хидратација
  • без калории

Дизајниран за интра-тренинг и покажан ефикасен во две универзитетски студии, Scivation XTEND сè уште е најнапредниот производ од ваков вид. Scivation XTEND помага да се олесни и губењето маснотии и новата мускулна конструкција. Исто така, со оркестрирање на оптимална синтеза на протеини и со балансирање на интрацелуларната енергетска економија, Scivation XTEND сериозно го скратува времето за закрепнување. Едноставно не се чувствувате оздравени, оздравени сте.

Со неверојатно мешање, подобрени системи за вкус и низа состојки во физиолошки релевантни количини, Scivation XTEND продолжува да ја надминува споредбата. И како и секогаш Scivation XTEND е без шеќер и јаглехидрати. Користете Scivation XTEND, оригиналниот и најшироко користен производ за интра-тренинг, за да изградите мускули, да согорувате маснотии и да го продолжите интензитетот на – и закрепнувањето од – вашиот следен тренинг.

Употреба

Измешајте една дозерка (14,8 g) на 240 – 480 ml (8-10 oz.) вода. Добро протресете и консумирајте за време на вежбање во деновите на тренинг, или во текот на денот во деновите што не се тренирате.

Нутритивни вредности

Големина на порција: 14,8 g | Порции по пакување: 30

Информации за исхрана 14,8 g (%RI*)
Енергија 25 kJ / 6 kcal
Масти 0 g
Јаглехидрати 0 g
од кои шеќери 0 g
Протеини 0 g
Сол 0.55 g
Витамин B6 0.64 mg (46%)
Магнезиум 60 mg (16%)
Калиум 180 mg (9%)
L-леуцин 3.5 mg
L-изолеуцин 1.75 mg
L-валин 1.75 mg
L-глутамин 2.5 mg
L-цитрулин 550 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal). ** RI не е одреден.

Состојки

Л-леуцин, Л-глутамин, Л-изолекуин, Л-валин, регулатори на киселост (лимонска киселина и јаболкова киселина), ароми, натриум цитрат, Л-цитрулин, магнезиумови соли на лимонска киселина, калиум хлорид, натриум хлорид, засладувачи (S и Стивиол гликозиди), агент за преголеми (полидекстроза), боја (E133), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид).

Информации за алергени: Не содржи алергени.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Icy Blue Raspberry, Italian Blood Orange, Knockout Fruit Punch, Lemon Lime Sqeeze, Mango Madness, Raspberry Pineapple, Smash Apple, Watermelon Explosion

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Xtend The Original BCAA (30 Servings) Smash Apple Powerhouse Skopje MK
Гледате: Xtend The Original BCAA (30 Servings) Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.490 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори