Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yava Labs Creatine, 300g + Taurine

Бренд:

990 ден

Зголемете ги вашите перформанси за вежбање со Yava Labs Creatine. Овој моќен додаток е стручно формулиран за поддршка на зголемување на мускулната маса и подобрување на севкупните перформанси. Секоја порција испорачува 4,9 g креатин монохидрат и 100 mg Л-таурин, состојки познати за засилување на моќта за време на тренинзи со висок интензитет. Витаминот Б6 се додава за да се олесни енергетскиот метаболизам и да се намали заморот. Оваа комбинација го прави Yava Labs Creatine идеален додаток за оние кои сакаат да ги подобрат своите атлетски перформанси и мускулни придобивки.

Нето содржина: 300g | 60 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: ,

Опис

Yava Labs Creatine

  • Ја зголемува мускулната маса
  • Ги подобрува перформансите
  • 4,9 g креатин монохидрат
  • Додаден витамин Б6

Предложена употреба

Измешајте 1 дозерка (5 g) од производот со 200 ml вода. Конзумирајте ја смесата директно по подготовката, или пред тренинг или после тренинг. Добро измешајте за да се осигурате дека прашокот е целосно растворен.

Складирање

Да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура, заштитен од светлина. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се чува на ладно и суво место подалеку од сончева светлина, не над +25C. Секогаш повикувајте се на дното на пакетот за најдобриот датум пред крајот и бројот на ЛОТ. Имајте предвид дека содржината се продава по тежина, а не по волумен.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yava Labs Creatine, 300g +Taurine Powerhouse Suplementi MK
Гледате: Yava Labs Creatine, 300g + Taurine 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори