Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Cellucor C4 Original (30 Serv.) – Pineapple Head

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.490 ден.

150 mg кофеин ✔

#1 Глобален бренд за Pre-Workout*: Нашиот оригинален пред-тренинг кој започна сè – C4 Original е создаден за да ја подигне вашата енергија, мускулна издржливост и пумпање на следното ниво.

Нето содржина: 198 g | 30 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Одличен Pre-Workout за зголемена енергија и фокус

Експлозивна енергија, зголемен фокус и огромна желба да се справите со секој предизвик… тоа е C4 искуството. Милиони луѓе, почнувајќи од почетници, па сè до елитните натпреварувачи, се потпираа на C4 Pre-Workout за да им помогнат да ги претворат своите амбиции во достигнувања. Без разлика дали само што започнувате фитнес патување или се трудите да го достигнете следното ниво, C4 Original ќе ви помогне да го отклучите вашиот целосен потенцијал.

  • ЕКСПЛОЗИВНА ЕНЕРГИЈА – Однесете го вашиот тренинг на следното ниво со експлозивна енергија C4 од 150 mg кофеин.
  • МУСКУЛАРНА ИЗДРЖЛИВОСТ – Моќни тешки тренинзи со CarnoSyn® бета-аланин, кој помага во борбата против мускулниот замор и ја поддржува мускулната издржливост**
  • НЕВЕРОЈАТНИ ВКУСОВИ – Со продадени милијарди порции производи од брендот C4, брендот C4 поставува стандарди за одличен вкус повеќе од една деценија.***
  • ФИТНЕС БУСТЕР – Подобрете ги вашите тренинзи преку уникатна патентирана комбинација на креатин и нитрати.

*Врз основа на глобалната продажба на сите производи од брендот C4 од 2015 година до денес.

**Студиите покажаа дека придобивките од CarnoSyn (R) бета-аланин се во корелација со кумулативната употреба.

*** Пакувањето може да варира

Употреба

Измешајте 1 порција (1 дозерка = 6,6 g) со 150 – 200 ml вода и земете 20 – 30 минути пред тренинг.

Нутритивни вредности

По порција – 1 рамна мерна лажица (6.6g) Количина
Витамин Ц 38 mg
Ниацин 2.4 mg
Витамин Б6 0.50 mg
Фолна киселина 100 µg
Витамин Б12 1.3 µg
CarnoSyn® Бета-аланин 1600 mg
Креатин монохидрат 1500 mg
Креатин 1319 mg
Л-Аргинин хидрохлорид 1000 mg
Н-Ацетил Л-Тирозин 200 mg
Кофеин 150 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal). ** РВ не е одредено.

Состојки

Pineapple Head (Ананас)

CarnoSyn® бета-аланин, микронизиран креатин монохидрат, Л-аргинин хидрохлорид, агенси против згрутчување (силициум диоксид, калциум силикат), регулатори на киселост (лимонска киселина, јаболкова киселина), средство за зголемување (полидекстроза), Н-ацетил-L- , Засладувачи (сукралоза, ацесулфам К), ароми, безводен кофеин, Л-аскорбинска киселина, никотинамид, боја (бета каротен), метилкобаламин, птероилмоноглутаминска киселина, пиридоксал-5′-фосфат.

Секогаш читајте ја етикетата пред употреба!

Предупредувања

ОВОЈ ПРОИЗВОД Е НАМЕНЕТ ДА ГО КОНСУМИРААТ САМО ЗДРАВИ ВОЗРАСНИ, 18 ГОДИШНИ ИЛИ ПОСТАРИ. Не користете го овој производ ако сте бремени, доите или моментално земате нитрати за болка во градите или ако земате лекови кои се користат за третирајте ја еректилната дисфункција како што се инхибиторите на PDE-5. Пред да го користите овој производ, консултирајте се со лиценциран, квалификуван здравствен работник, вклучително, но не ограничувајќи се на, ако: земате антидепресиви како MAOI (инхибитор на моноамин оксидаза) или SSRI, разредувачи на крв, нестероидни антиинфламаторни лекови, псеудоефедрин или земате друг додаток во исхраната, лекови на рецепт или лекови без рецепт; или ако се сомневате дека сте или сте биле лекувани, дијагностицирани или имате семејна историја на медицинска состојба, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на: висок или низок крвен притисок, дијабетес, глауком, анксиозност, кардиоваскуларни, психијатриски или напади, срцева аритмија, мозочен удар, срце, црн дроб, бубрези или болест на тироидната жлезда или отежнато мокрење поради зголемување на простатата. Овој производ содржи кофеин и не треба да го користат поединци кои сакаат да го исфрлат кофеинот од нивната исхрана или во комбинација со кофеин или стимуланси од други извори, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на, кафе, чај, сода или други додатоци во исхраната и лекови. Прекинете 2 недели пред операцијата. Веднаш прекинете ја употребата и контактирајте со лекар ако почувствувате каква било несакана реакција на овој производ. Не ги надминувајте препораките за предложена употреба. Користете само како што е наведено. Не користете ако заштитната заптивка е скршена или недостасува. Да се чува на ладно суво место. СЕ ЧУВА ВОН ДОФАТ НА ДЕЦА.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Pineapple Head

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Cellucor C4 Original Pineapple Head 30 servings Pre-Workout Suplementi MK
Гледате: Cellucor C4 Original (30 Serv.) – Pineapple Head Original price was: 1.990 ден.Current price is: 1.490 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори