Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Boogieman Shot, 100 ml

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 100 ден.Current price is: 80 ден.

Формула за пред тренинг. Boogieman Shot e дизајниран за професионални спортисти. Boogieman Shot е додаток во исхраната кој содржи засладувачи и кофеин. Не се препорачува за деца и бремени жени (200 mg кофеин во дневна доза – 50 ml).

Нето количина: 100 ml | 2 дози x 50 ml

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Boogieman од Trec е силен Pre-Workout, чиј состав е избран на таков начин што ќе ви овозможи да ја зголемите ефикасноста на вашите тренинзи. Производот содржи стимуланси и супстанции кои придонесуваат за зголемување на балансот на азот, што пак позитивно влијае на оксигенацијата и исхраната на мускулите. Производот е достапен во форма на готова течност за пиење со одличен вкус, што ја зголемува удобноста при суплементацијата.

Зошто да го користите Boogieman?

  • Помага да се зголеми концентрацијата.
  • Има позитивен ефект врз интензитетот на мускулите.
  • Помага да се зголемат можностите за вежбање.
  • Ја поддржува борбата против замор.
  • Придонесува за зголемување на ефикасноста на телото.

На кого му е посветен Boogieman?

Trec Boogieman се препорачува за спортисти од дисциплини на сила и издржливост кои сакаат да ја зголемат ефикасноста на тренингот. Ако брзо ви снема сила и поради оваа причина не можете да го спроведете планот за Pre-Workout, поддржете го вашето тело и зголемете ја продуктивноста!

Употреба

Едно сервирање од производот – 50 ml (1/2 шише) испијте 30 минути пред тренинг. Земете едно сервирање дневно. Препорачаната дневна доза е 50 ml. Внимание: Не земајте пред спиење.

Нутритивни Вредности

Активни состојки Количина во доза 50 ml*
Бета-Аланин 2500 mg
Таурин 1000 mg
Л-Аргинин-Алфа-Кетоглутарат (AAKG) 1000 mg
– од кој Л-Аргинин 650 mg
L-Цитрулин Малат 1000 mg
– од кој L-Цитрулин 560 mg
Безводен Кофеин 200 mg
Инозитол 100 mg

*Дневна доза од производот.

Состојки

Вода; бета-аланин; таурин; Л-аргинин алфакетоглутарат (AAKG); Л-цитрулин малат; безводен кофеин, инозитол; регулатор на киселост – натриум цитрат; ароми; малтодекстрин; засладувачи – ацесулфам К, сукралоза, неотам; конзерванси – калиум сорбат, натриум бензоат.

Складирање

Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Рок на употреба, сериски број: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Trec Nutrition Sp. z o.o., ul. Śmidowicza 48, 81-127 Gdynia, Полска.

Предупредувања

Една доза од бета аланин во количина поголема од 800 mg може да предизвика чувство на пецкање и вкочанетост. Овој производ може да биде склон кон згрутчување – тоа е природен процес што произлегува од хигроскопските својства на активните состојки и не влијае на квалитетот и ефективноста. Не го користете производот доколку имате проблеми со циркулација или сте осетливи на кофеин. Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Bubble Gum, Forest Fruit, Grapefruit Lime, Tropical

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Boogieman Shots 100ml Powerhouse suplementi MK
Гледате: Trec Nutrition Boogieman Shot, 100 ml Original price was: 100 ден.Current price is: 80 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори