Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yava Labs BCAA 2:1:1 + Glutamine, 300g

Бренд:
Шифра: N/A

990 ден

  • Мешавина на BCAA со висок сооднос
  • Зајакнат вештерка Л-глутамин
  • Промовира побрзо закрепнување
  • Мешавина за вкусен пијалок

Нето содржина: 300g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tags: ,

Опис

Качете го вашето закрепнување по вежбање на следното ниво со Yava Labs BCAA 2:1:1 + L-глутамин. Оваа супериорна мешавина на BCAA (амино киселини со разгранет ланец) во сооднос 2:1:1 и дополнителен Л-глутамин е дизајнирана да ја поддржува синтезата на протеините и да поттикнува подобро и побрзо закрепнување. Секоја порција е формулирана за да го промовира растот на мускулите, да ги подобри перформансите на вежбање и да помогне во намалувањето на заморот после вежбање. Нашиот додаток е достапен во низа вкусни вкусови, ветувајќи вкусно искуство за закрепнување после тренинг.

Предложена употреба

За употреба, измешајте порција од 10 g (1 ниво на лажичка) од производот со 200 ml вода. За најдобри резултати, напитокот конзумирајте го веднаш по подготовката. Идеален за конзумирање пред тренинг, после тренинг и интра-тренинг за одржлива мускулна поддршка.

Складирање

Погрижете се да го чувате овој производ во добро затворен, оригинален сад, на ладно и суво место подалеку од сончева светлина и не над +25C. Да се чува подалеку од дофат на деца. Најдобриот датум пред крајот и бројот на ЛОТ се наоѓаат на дното на пакетот. Ве молиме имајте предвид дека содржината се продава по тежина, а не по волумен.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Blueberry Lemonade, Fruit Punch, Strawberry Mango

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Yava Labs BCAA 2:1:1 + Glutamine, 300g 990 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори