Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Essensey Berberine + Tumeric (90 капсули)

Бренд:

950 ден

Essensey Berberine + Turmeric нуди врвна мешавина на висококвалитетни екстракти од Бербери и куркума, стандардизирани на исклучителни нивоа. Оваа формулација го зајакнува имунолошкиот систем на телото, ја подобрува виталноста и го промовира здравјето на гастроинтестиналниот тракт. Позитивно влијае на функционирањето на дигестивниот систем и поддржува ефикасна регенерација на зглобовите и мускулно-скелетниот систем.

Нето содржина: 90 капсули | 90 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

BERBERINE + CURCUMIN

 • Екстракти со највисок квалитет: врвни екстракти од берберис и куркума, кои обезбедуваат исклучителна моќ и ефикасност.
 • Имунолошка поддршка: Ја зајакнува имунолошката одбрана на телото, ја зајакнува севкупната отпорност против болести и инфекции.
 • Подобрување на виталноста: Ја подобрува виталноста и целокупната благосостојба, промовирајќи здрав и активен животен стил.
 • Здравје на дигестивниот систем: Го подобрува функционирањето на гастроинтестиналниот систем, помагајќи во варењето и апсорпцијата на хранливи материи.
 • Регенерација на зглобовите: Поддржува ефикасна регенерација на зглобовите и мускулно-скелетниот систем, промовирајќи мобилност и флексибилност.

Таблетите Essensey Berberine + Turmeric 90 нудат сеопфатно решение за одржување на целокупното здравје и виталност.

Додатокот во исхраната ESSENSEY BERBERINE + CURCUMIN содржи екстракт од берберис, кој помага во одржување на нормално ниво на гликоза во крвта и екстракт од куркума, кој помага во поддршката на варењето.

 • додатокот во исхраната содржи две активни супстанции – берберин и куркумин
 • содржи 300 mg екстракт од берберис по дневна доза
 • содржи 300 mg екстракт од куркума по дневна доза
 • идеален за вегетаријанци поради целулозната капсула

Додатокот во исхраната ESSENSEY содржи состојки кои, кога се земаат редовно:

 • Екстрактот од куркума помага за поддршка на варењето
 • Екстрактот од берберис помага во одржување на нормално ниво на гликоза во крвта
 • Екстрактот од берберис го поддржува здравјето на црниот дроб
 • Екстрактот од куркума го поддржува функционирањето на црниот дроб и жолчните канали
 • Екстрактот од куркума ја поддржува работата на срцето и циркулацијата на крвта
 • Екстрактот од берберис го поддржува здравјето на кожата
 • Екстрактот од куркума помага во правилното функционирање на имунолошкиот систем
 • Екстрактот од берберис помага во одржување на нормално ниво на холестерол

Опис на состојките

Берберин

Берберинот се смета за најважна супстанција добиена од берберис, која е популарна грмушка со црвено овошје. Берберинот е класифициран како алкалоид, или органско соединение, најчесто од растително потекло.

Куркумин

Куркуминот е соединение добиено од ризомите на куркумата, популарно познат како куркума. Има многу широк спектар на ефекти и на ниво на клетката и на целиот организам. Екстрактот од куркума позитивно влијае на удобноста на варењето. 1 Дополнително, помага во правилното функционирање на имунолошкиот систем и ја поддржува работата на срцето.

Поддршка на црниот дроб

Екстрактот од берберис го поддржува здравјето на црниот дроб, а екстрактот од куркума дополнително го поддржува функционирањето на жолчните канали. Поради големиот број активни соединенија содржани во неговите ткива, берберисот со векови се користи како суровина за производство на лушпи, инфузии и екстракти со благотворно дејство врз организмот.

Широкото дејство на берберис

Освен што го поддржува црниот дроб, екстрактот од берберис помага во одржување на нормално ниво на гликоза и холестерол во крвта и го поддржува здравјето на кожата.

Употреба

Земете 1 капсула дневно, без џвакање, со доволна количина на вода.

Нутритивни вредности

Состав во 1 капсула % РВ*
Екстракт од корен од берберис (Berberis aristata) [2% берберин] 300 mg
Екстракт од куркума (Curcuma longa) [95% куркумин] 300 mg

* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

40% екстракт од корен од берберис (Berberis aristata) [2% берберин], 40% екстракт од куркума (Curcuma longa) [95% куркумин], лушпа од капсула [средство за застаклување (хидроксипропил ментилцелулоза), средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини).

Алергени

Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, риба, кикирики и јаткасти плодови.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Trec Nutrition SP. Z O.O., ul. inż. J. Śmidowicza 48, Gdynia, Полска.

Дополнителни информации

Тежина 67 g

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Essensey Berberine + Tumeric 90 caps Powerhouse Supplements Macedonia
Гледате: Essensey Berberine + Tumeric (90 капсули) 950 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори