Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Azgard Protein Matrix, 3000g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 3.990 ден.Current price is: 3.490 ден.

Без аспартам ✔

100% Azgard Protein Matrix на Azgard Nutrition е формула за слабите мускули која е наменета за сите спортисти кои бараат мускулна добивка, сила, подобри перформанси и побрзи резултати.

Нето содржина: 3000 g | 79 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Azgard Protein Matrix

100% Azgard Protein Matrix, кој се добива првенствено од 2 вида протеин од сурутка, најпопуларните извори на протеини достапни за спортистите.

Основата на 100% Azgard Protein Matrix се состои од млечни протеини од Whey Protein Isolate & Whey Protein Concentrate и матрица од амино киселини.

Од што е направена протеинската матрица на Azgard Nutrition?

Протеинската матрица на Azgard Nutrition има многу високи нивоа на аминокиселини со разгранет ланец и есенцијални амино киселини, сооднос на ефикасност на протеините, како и биолошка вредност.

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормалните коски.

Диететските протеини се извор на аминокиселини во човечкото тело. Некои од овие амино киселини се есенцијални, па затоа мораме да ги консумираме со нашата храна. Протеинот добиен од говедското млеко е одличен извор на есенцијални амино киселини.

За нормална дневна исхрана од 2000 kcal, препорачаниот внес на протеини е 50 g/ден, додека за вежбање со тегови, препорачаниот внес е 2 g на телесна тежина. Ова е 200 грама протеин за спортист кој тежи 100 килограми.

Протеинската матрица е разновидност од внимателно избрани состојки богати со протеини за да ги постигнете вашите цели додека уживате во кремаста текстура и вкусниот вкус на овој пијалок.

  • Доколку редовно се занимавате со спортски активности
  • Ако сакате да ја зголемите мускулната маса

Придобивки

  • Една порција протеин Azgard Nutrition Matrix содржи 24 грама протеини, главно од изолати на протеин од сурутка, ултра-филтриран концентрат од протеин од сурутка и млечен протеин, со совршена количина од 8 грама јаглени хидрати и 1,1 грам масти!
  • Секоја порција протеин Azgard Nutrition Matrix содржи истражувачка докажана доза на EAA.
  • Секоја порција обезбедува 6,6 g BCAAS и 4,7 g глутамин како важен претходник во телото
  • Секој вкус на протеинот Azgard Nutrition Matrix победи во директни тестови за вкус од трети лица против водечките конкуренти.
  • Гради повеќе слаби мускули отколку само сурутката што може

Употреба

Измешајте 1 дозерка (38 g) со 250 ml вода или млеко. Добро измешајте.Совет: Производот може да го користите за подготовка на одличен лесен појадок. Само измешајте 50-100 g (во зависност од Вашите потреби) овесна каша со 1 дозерка од 100% Protein Matrix со вашиот омилен вкус.

Нутритивни вредности

Во порција (38 g) *РВ% / 38 g
Енергија 585 kJ / 138 kcal 6,9%
Масти 1,3 g 1,9%
– од кои заситени 0,91 g 4,6%
Јаглехидрати 7,2 g 2,9%
– од кои шеќери 5,3 g 5,9%
Протеини 24 g 49%
Сол 0,25 g 4,1%

*% од референтен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки

Протеинска мешавина [инстант протеински концентрат од сурутка (од млеко), обезмастено млеко во прав, инстант протеински изолат од сурутка (од млеко), мешавина од аминокиселини (Л-глутамин, Л-изолеуцин, Л-леуцин, Л-валин)], малтодекстрин, арома, какао во прав, боја (карамел), засладувач (сукралоза), сол.

Вкусови: Banana Split, Triple Chocolate

Информации за алергени

Содржи млеко. Може да содржи соја, јајца, јатки.

Складирање

Чувајте во добро затворено пакување на температура од 5-30оС. Чувајте подалеку од директен извор на топлина, влага исончева светлина. По отворање користете во рок од 6 месеци.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Banana Split, Tripple Chocolate

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори