Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yava Labs Chocolate Protein Bar

Бренд:

130 ден

Создадено за личности кој се свесни за здравјето, секој Protein Bar од 70 g е спој на исхрана и вкус. Со 30% содржина на протеини, во износ од 21 g по порција, овие протеински барови се дизајнирани да го поддржат вашиот мускулен раст и регенерација. Не само богати со протеини, тие содржат и 399 калории, 2,1 g влакна и 21 g јаглехидрати во секоја порција, што ги прави идеална закуска за енергија и ситост.

Нето содржина: 70g

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Гордо направени со 100% природни состојки и изолати од сурутка, овие протеински барови обезбедуваат прекрасно искуство на грицкање без чувство на вина. Без разлика дали сте фитнес ентузијаст, професионалец или само некој што бара вкусна, поздрава опција за ужина, чоколадните протеински барови на Yava Labs се совршен избор.

Употреба

Уживајте во чоколадниот протеински бар на Yava Labs како ужина во средината на денот, гориво за после тренинг или секогаш кога ви треба зголемување на протеините. Совршени се за грицкање во движење и можат да бидат удобна замена за оброк кога е тесно времето. Запомнете, иако нашите барови се одличен додаток на вашата исхрана, тие треба да ја надополнат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот.

Складирање

Да се ​​чува на ладно и суво место подалеку од директна сончева светлина. Проверете дали кутијата е правилно запечатена за да се одржи свежината и да се спречи контаминација.

Предупредување

Содржи млечни производи (изолати од сурутка) и може да содржи траги од јаткасти плодови; не е погоден за лица со алергии на овие состојки.
Ако сте бремени, доите, земате какви било лекови или сте под медицински надзор, ве молиме консултирајте се со лекар или здравствен работник пред употреба.
Прекумерното консумирање може да има лаксативно дејство.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yava Labs Chocolate Protein Bar 70g Powerhouse Gym Snacks Shop MK
Гледате: Yava Labs Chocolate Protein Bar 130 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори