Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

BioTechUSA Tribooster

Бренд:
Шифра: N/A

990 ден1.490 ден

Без аспартам ✔ Без глутен ✔ Без ГМО ✔

Tribooster е таблета Tribulus Terrestris со висока доза препорачана за хардкор машки спортисти кои сакаат да добијат дополнителна поддршка за да ги постигнат своите фитнес цели. Трибустер е без стероиди. Како и сите производи на BioTech USA, тој се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

Нето количина: 60 таблети (60 порции), 120 таблети (120 порции)

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Во 1 порција

  • 2000 mg Tribulus terrestris

Tribooster е висока дозирана таблета со Tribulus Тerrestris и се препорачува за машки хардкор спортисти кои сакаат дополнителна поддршка за да ги постигнат своите атлетски цели. Трибустер е без стероиди.

Како и сите производи на BioTech USA, Tribooster се состои од безопасни и внимателно избрани состојки.

Препорачана употреба

Земете 1 таблета дневно со пијалок.

Внимание: Конзумирањето на овој производ не е замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Состојки

Екстракт од Tribulus terrestris (со сапонин) 95,2%, полнила (микрокристална целулоза, дикалциум фосфат), средства против стврднување (магнезиум стеарат, силициум диоксид), средства за сјај (хидроксипропилметилцелулоза, поливинилпиролидон).

Содржина на активна состојка во 1 таблета
Екстракт од Tribulus terrestris 2000 mg

Дневна доза: 1 таблета / порции од пакување: 60/120

Складирање

Чувајте го производот цврсто затворен, ладен и сув Не отстранувајте ја силициумската кеса по отворањето!

Употребете до: (ден/месец/година): видете во белото поле (LOT/EXP).

Дистрибутер: BioTechUSA Kft. Kiscsikós köz 11, H-1033 Будимпешта, Унгарија.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Количина

120 таблети, 60 таблети

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

BioTechUSA Tribooster 120 Triblus Terrestris Powerhouse mk
Гледате: BioTechUSA Tribooster 990 ден1.490 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори