Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Nutritions Tech Anabolic Whey+, 2000g

Бренд:
Шифра: N/A

2.590 ден

Дајте им на вашите мускули гориво што им е потребно со Nutritions Tech ANABOLIC WHEY. Преполна со 24,64 g висококвалитетен концентрат на протеин од сурутка по порција, оваа формула е дизајнирана да го поддржува растот на мускулите и да го подобри закрепнувањето.

Нето количина: 2000g | 57 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Нашиот протеин помага во максимизирање на мускулната хипертрофија, што го прави совршен за секој што сака да ги подобри своите перформанси и сила. Плус, со нашата палета на вкусни вкусови, вашиот протеински шејк никогаш немал подобар вкус.

70% од CFM протеинот од сурутка придонесува за раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски со дигестивни ензими за удобност на стомакот со засладувач.

Нашето производство на инстант CFM Whey протеин „Микрофилтрација со вкрстен проток“ процесот е една од најдобрите форми на протеини.

Нашите експерти предлагаат да го користите:

  • ако редовно се занимавате со спортски активности
  • ако сакате да ја зголемите мускулната маса
  • ако сакате да изгубите малку тежина
  • За одржување на мускулната маса.

Совет: Можете да го користите ANABOLIC Whey за да имате совршен и едноставен појадок. Само измешајте 50-100 g (во зависност од вашите цели) овесна каша со една дозерка ANABOLIC Whey во вашиот омилен вкус.

Употреба

Измешајте порција од 35 g (1 ниво лажичка) од производот со 250 ml вода или млеко. Шејкот најдобро се конзумира директно по подготовката. Идеален за консумирање наутро, после тренинг, во текот на денот, па дури и пред спиење за постојана поддршка на мускулите.

Нутритивна вредност

Нутрициони вредности 100 g По порција (35 g)
Енергија 1667,73 kJ/398,98 kcal 583,7 kJ/ 139,64 Kcal
Масти 2.10 g 0.74 g
– од кои заситени 1.42 g 0.50 g
Јаглехидрати 24.57 g 8.59 g
– од кои шеќери 11.38 g 3.98 g
Влакна 0.82 g 0.29 g
Протеини 70.04 g 24.64 g
Сол 18 mg 6.3 mg

Вкусови: Deluxe Chocolate, Strawberry, Cookies & Cream, Vanilla, Wild Berries, Raspberry Yogurt, Cheesecake and Oreos, Raffaello White Chocolate Coconut.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Azgard Nutrition GmbH, 1060 Vienna, Laimgrubengasse 17/16 Austria.

Дополнителни информации

Вкусови

Cheese Cake Oreo, Cookies & Cream, Deluxe Chocolate, Raffaelo White Chocolate Coconut, Strawberry, Vanilla, Wild Berries

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори