Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition ISOWHEY, 2000g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 3.990 ден.Current price is: 3.500 ден.

Без шеќер

Со 24 g протеини по порција, оваа мешавина со супериорен квалитет го обезбедува протеинот што ви треба. Добиено од истите крави што го произведуваат вашето млеко и сирење, едноставно се филтрира за да се произведат целосно природни хранливи материи.

Нето содржина: 2000g | 67 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Trec ISOWHEY Whey Isolate

  • 80% содржина на протеини
  • 24 g чист изолат по порција
  • Нула масти, нула шеќер и помалку од 1 g јаглехидрати

Поставен е низ експертски процес на прочистување за да се одржи максималниот протеински интегритет без непотребни додатоци – што резултира со 80% содржина на протеини без масти. Ова помага во растот и одржувањето на важните мускули, правејќи го Impact Whey Isolate идеална поддршка за сите цели за тренирање, без разлика дали тоа е надминување на личниот лимит или само обид за тонирање.

Вратете се во теретана на форма за следната сесија – оваа мешавина содржи есенцијални амино киселини, вклучувајќи BCAA – тие природно се наоѓаат во протеините, кои помагаат да се изградат и поправат нови мускули.

Изолатот е протеинска формула која брзо се апсорбира. Процесот на апсорпција започнува само 15 минути по консумирањето и постигнува максимална ефикасност, поради уникатната технологија што се користи во производството на Booster Isolate Protein.

Booster Isolate Protein се произведува врз основа на технологијата за вкрстена микрофилтрација (CFM) која не ги денатурира вредните протеини од сурутка, што значително ја зголемува нивната биолошка вредност (BV).

Употреба

Препорачаната дневна доза е 90 g. Растворете една порција од производот – 30 g (1,5 дозери) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Земете 3 порции дневно. Во деновите кога имате тренинг: првата порција земете ја наутро по станување, втората во рок од 1,5 час по тренинг и третата пред спиење. Во деновите кога одмарате: првата порција земете ја наутро по станување, втората помеѓу оброци и третата пред спиење.

Нутритивни вредности

Дневна доза 90 g*
Енергија 1323 kJ / 311 kcal
Масти 0,3 g
– од кои заситени 0,1 g
Јагленхидрати 2,3 g
– од кои шеќери 0,3 g
Протеини 72 g
Сол 1 g
Активни состојки
Протеински изолат од сурутка 77,2 g

* Дневна доза од производот

Состојки

Протеински изолат од сурутка добиен со микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) (од млеко) (91,7%); згуснувач – натриум карбоксиметил целулоза; ароми; емулгатор – лецитин; засладувач – сукралоза.

Складирање

Да се чува во цврсто затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25 оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворањето, користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба: означено на пакувањето

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Biscuit, Caffe Latte, Chocolate, Chocolate Peanut Butter, Coconut, Vanilla Ice Cream

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Iso Whey Chocolate 2000g Suplementi Protein Skopje mk
Гледате: Trec Nutrition ISOWHEY, 2000g Original price was: 3.990 ден.Current price is: 3.500 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори