Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yava Labs L-Glutamine Powder, 300g

Бренд:

990 ден

  • Поддржува имунолошка функција
  • Промовира раст на мускулите
  • Чист Л-глутамин
  • Го оптимизира здравјето на цревата

Нето содржина: 300g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија: Tag:

Опис

Потопете се во моќните придобивки на L-Glutamine со Yava Labs GLUTAMINE, висококвалитетен, чист додаток кој обезбедува робусни 10 g по порција. Препознатлив по својата суштинска улога во растот на мускулите, имунолошката функција и здравјето на цревата, глутаминот е клучна компонента за поддршка на вашиот активен животен стил. Секој контејнер од 300 g содржи 30 порции, што гарантира дека вашето велнес патување е и зајакнато и трајно.

Предложена употреба

За оптимална употреба, измешајте 10 g (1 дозерка) од производот со 200 ml вода. Смесата консумирајте ја веднаш по подготовката. Овој разновиден додаток може да се користи пред, после или за време на тренинзите. Запомнете, овој додаток не е замена за урамнотежена исхрана или здрав начин на живот; тоа е додаток за нивно подобрување.

Складирање

Производот треба да се чува во добро затворен, оригинален сад, на собна температура и заштитен од светлина. Оптималната локација за складирање треба да биде ладно, суво место подалеку од директна сончева светлина, не повеќе од 25°C. Се чува вон дофат на деца. Погледнете на дното на пакетот за најдобриот датум пред завршување и бројот на ЛОТ. Ве молиме имајте предвид дека содржината се продава по тежина, а не по волумен.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Yava Labs L-Glutamine Powder, 300g 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори