Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition Whey 100 900g

Бренд:
Шифра: N/A

1.490 ден

Висококвалитетен протеински концентрат од сурутка

Одличен вкус / 95% протеински концентрат од сурутка / ВСАА и глутамин

Во 1 порција: 24,36 g протеини / 2,34 g јаглехидрати / 28,4 g протеински концентрат од сурутка

  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

WHEY 100. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Протеински концентрат од сурутка.

Препорачаната дневна доза е 90 g.

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: растворете една порција од производот – 30 g (2 дозери) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Земете 3 порции дневно. Во деновите кога вежбате: првата порција земете ја наутро по станување, втората рок од 1,5 час по тренинг и третата пред спиење. Кога не вежбате: првата порција земете ја наутро по станување, втората помеѓу оброци и третата пред спиење.

СОСТАВ: протеински концентрат од сурутка (од млеко) (94,7%); како во прав за вкусовите на чоколадо, чоколадо-сусам, кокос чоколадо; регулатори на киселост за вкус на јагода – лимонска киселина, млечна киселина, ароми; згуснувач – натриум карбоксиметилцелулоза; засладувач – сукралоза; боја за вкусовите: банана, ванила, колачи и путер од кикирики – бета каротен; боја за вкус на јагода – кохинеал црвена A.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи како замена за разновидна исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го конзумираат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се битни. Кохинел црвената боја може да има негативно дејство врз вниманието и активноста на децата. Производот може да содржи: соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

СКЛАДИРАЊЕ: Да се чува во цврсто затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25 оС. Чивајте надвор од дофат на деца.

РОК НА УПОТРЕБА, СЕРИСКИ БРОЈВКУС: означено на пакувањето

Нутритивна вредност во 100 g во 90 g** во 30 g
Енергетска Вредност 1620 kJ / 382 kcal (19%) 1458 kJ / 344 kcal (17%) 486 kJ / 115 kcal (6%)
Масти 2,90 g (4%*) 2,61 g (4%*) 0,87 g (1%*)
 Од кои заситени 1,70 g (9%*) 1,53 g (8%*) 0,51 g (3%*)
Јаглехидрати 7,80 g (3%*) 7,02 g (3%*) 2,34 g (1%*)
 Од кои шеќери 1,80 g (2%*) 1,62 g (2%*) 0,54 g (1%*)
Протеини 81,20 g (162%*) 73,08 g (146%*) 24,36 g (49%*)
Сол 0,65 g (11%*) 0,59 g (10%*) 0,20 g (3%*)
Активни состојки
Протеински концентрат од сурутка 94,65 g 85,19 g 28,40 g

* Просечна референтна вредност за возрасни лица (8400 kJ/2000 kcal)

** Дневна доза од производот

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate, Cookies, Peanut Butter, Strawberry, Vanilla

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Trec Nutrition Whey 100 900g”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: Trec Nutrition Whey 100 900g 1.490 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори