Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yava Labs Elite BCAA + L-Glutamine (Breon Signature)

Бренд:
Шифра: N/A

990 ден

Поддржано од 2-кратниот г. Олимпија класичен шампион, Бреон Ансли, Yava Labs Elite BCAA + L-Glutamine е додаток на храна кој ја поддржува синтезата на протеините и обезбедува побрзо и подобро закрепнување. Секоја порција нуди одличен сооднос на аминокиселини на леуцин, изолеуцин и валин – попознати како BCAA (Амино киселини со разгранет ланец). Овие BCAA го поддржуваат растот на мускулите, ги подобруваат перформансите на вежбање и помагаат за обновување. Додадениот Л-глутамин, исто така, може да помогне при губење на тежината и да го намали заморот после вежбање. Достапни во различни вкусни вкусови за да ја надополнат вашата рутина за вежбање.

Нето количина: 300g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Yava Labs Elite BCAA + L-Glutamine

  • Поддржува синтеза на протеини
  • Брзо закрепнување
  • Сооднос BCAA 2:1:1
  • Омилениот на Бреон Енсли

Предложена употреба

За оптимални резултати, измешајте порција од 10 g (1 ниво лажичка) од производот со 200 ml вода и консумирајте веднаш по подготовката. Овој додаток е погоден за употреба пред тренинг, после тренинг и интра-тренинг.

Складирање

Производот треба да се чува во оригиналниот, цврсто затворен сад на собна температура, заштитен од светлина. Чувајте го на ладно и суво место подалеку од сончева светлина и не над +25C. Најдобриот пред крај и ЛОТ број може да се најдат на дното на пакувањето. Чувајте го овој производ подалеку од дофат на деца. Ве молиме имајте предвид дека содржината се продава по тежина, а не по волумен.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Strawberry Mango

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yava Labs Elite BCAA + L-Glutamine (Breon Signature) Strawberry Mango Powerhouse MK
Гледате: Yava Labs Elite BCAA + L-Glutamine (Breon Signature) 990 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори