Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend AAKG Compressed Caps, 1100mg

Бренд:
Шифра: N/A

250 ден1.000 ден

За идеална доза на AAKG, компанијата NUTREND ја снабдува амино киселината L-аргинин во комбинација со алфа-кетоглутарат во форма на практични и преносливи капсули. Капсулите направени од квалитетен прочистен желатин се многу лесно сварливи и содржат прецизна доза на активната состојка. Л-аргинин е амино киселина со најголем дел од азот и е важен дел од комплексен протеин. Соодветниот внес на протеини може да обезбеди обновување на скелетните мускули, под услов да се одржува рамнотежата на азот. Спортистите го бараат овој производ особено за синтеза на азотен оксид (NO) и поврзаната подобра вазодилатација. Вазодилатација е проширување на крвните садови низ кои се зголемува протокот на крв и го подобрува снабдувањето со кислород и хранливи материи до мускулите, кои потоа можат да работат со поголем интензитет.

  • 1100 mg AAKG по капсула
  • практична форма
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката
Категорија

Опис

Хранлива вредност

AAKG КОМРИСИРАНИ КАПСУЛИ 100 g 1 капсула 2 капсул содржат
Л-аргинин-алфа-кетоглутарат 85 271 mg 1 100 mg 2 200 mg
1 капсула: 1290 mg
Нето маса: 154,8 g

Состојки на AAKG КОМПРИСИРАНИ КАПИ: Л-аргинин-алфа-кетоглутарат, желатинска капсула (желатин, средства за боење титаниум диоксид и железен оксид), средство за зголемување магнезиум стеарат, средство против стврднување силициум диоксид.

Наменет за: дополнување на тренинг, за спортисти на интензивно тренирање.

Препорачана доза: земете 1 капсула 60 минути пред тренинг и 1 капсула веднаш по физичките перформанси. Максималната дневна доза е 2 капсули. Не ја надминувајте препорачаната доза.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Додаток во исхраната, формулиран специјално за спортисти.
Не заменува разновидна исхрана. Не е наменет за деца, бремени или доилки. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место на температура што не надминува 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Количина

120 Капсули, 30 Капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Nutrend AAKG Compressed Caps, 1100mg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: Nutrend AAKG Compressed Caps, 1100mg 250 ден1.000 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори