Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition G-Bomb 2.0, 500g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.890 ден.Current price is: 1.390 ден.

Без шеќер ✔ Без аспартам ✔ 8 состојки ✔

G-BOMB е мултикомпонентна напредна глутаминска матрица која обезбедува различни глутамини и други супстанции од ова „семејство“. Глутаминот преку глутамат се претвора во алфа-кетоглутарат, интегрална компонента на циклусот Кребс кој е циклус на генерирање енергија во телото. Нашата формула, исто така, директно обезбедува АКГ, Алфа-Кетоглутарат!

Нето содржина: 500 g | 35 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

G-Bomb 2.0 придобивки

  • Мултикомпонентна глутаминска матрица
  • Л-глутамин – многу добро познат и популарен како спортски додаток – е најчестата амино киселина во човечката крв
  • Збогатен со фолна киселина
  • Без шеќер и аспартам!
  • Намалете го заморот, поддржете го вашиот имунолошки систем!

Што вклучува G-Bomb 2.0?

G-Bomb 2.0 содржи различни форми на глутамин, обезбедувајќи вкупно 9,8 g чист глутамин. Тие се содржани во сопствената матрица на G-Bomb, која е главната состојка на прашокот со повеќе од 10 g. Дополнително, додадена е фолна киселина и помошен комплекс кој содржи различни екстракти, калциум алфакетоглутарат (AKG) и L-аланин.

Зошто глутамин?

Глутаминот е една од најзастапените и најважните аминокиселини во мускулите. Со околу 20%, има најголем дел од базенот на слободни аминокиселини и ги поддржува стресните мускули при регенерација и закрепнување. Глутаминот исто така е вклучен во нормално функционалниот имунолошки систем и во бројни метаболички процеси во телото, а исто така се спротивставува на брзиот мускулен замор.

Како се користи G-Bomb 2.0 и од кого?

За една порција, измешајте 14 g прашок G-Bomb со 300-400 ml вода и испијте ја готовата смеса 30 минути пред или за време на тренингот.
Г-бомбата како додаток на глутамин може да ја користат сите спортисти за време на интензивни и напорни тренинзи.

Употреба

Растворете 1 порција (14 g) во 400 ml вода дневно. Земете го 30 минути пред или за време на вежбањето.

Нутритивни вредности

Витамини по порција % ПРВ** по порција
Фолна киселина 30,20 μg 15,10 %

** Процентуални референтни вредности на хранливи материи (ПРВ) според Регулативата (ЕУ) бр. 1169/2011.

Аминокиселини по порција
L-Глутамин/L-Глутаминска киселина 9,80 g

** Процентуални референтни вредности на хранливи материи (ПРВ) според Регулативата (ЕУ) бр. 1169/2011.

Состојки

Lemon Ice Tea (Леден чај од лимон)

Л-глутамин, малтодекстрин, закиселувачка лимонска киселина, засладувачи ацесулфам-К и сукралоза, ароми (црн чај, лимон), боење E150c, средство против згрутчување трикалциум фосфат, екстракт од нарингин од овошје Citrus Paradisi (25:1 екстракт), калциум алфа -кетоглутарат, L-аланин, L-глутаминска киселина, микронизиран L-глутамин, Bioperine® (екстракт од овошје Piper nigrum 50:1), птероилмоноглутаминска киселина.

Алергени

Може да содржи траги од млеко, соја и протеини од јајца, јаткасти плодови, кикирики, глутен, целер, риба и школки.

Специјални карактеристики

Со ацидулант(и), засладувач(и), вкус(и), боја(и), средство(и) против стврднување.

Чување

Да се ​​чува на ладно и суво место. Заштитете се од директна сончева светлина.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Информации за производителот/увозникот: Scitec Kft.,Váci út 178, 1138 Budapest, Унгарија.

Дополнителни информации

Вкусови

Lemon Ice Tea

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Scitec Nutrition G-Bomb Glutamine Lemon Ice Tea, 500g Supplements Macedonia
Гледате: Scitec Nutrition G-Bomb 2.0, 500g Original price was: 1.890 ден.Current price is: 1.390 ден.
Избери опции
error:
Кошничка затвори