Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Dymatize Glutamine Micronized, 400g

Бренд:

1.590 ден

  • Обезбедува 4,5 g висококвалитетен Л-глутамин по порција
  • Л-глутаминот е најзастапената слободна амино киселина во мускулното ткиво
  • Без вкус
  • Погоден за вегани, без глутен и без лактоза
  • Тестирано од „Informed-Sport“ за сигурност на спортистите и највисок квалитет на производот
  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката
Категорија

Опис

По фитнес тренинзите, метаболизмот останува покачен и се стимулира акумулацијата на мускулните протеини. Амино киселините се градежни блокови на овие протеини. Најчестата слободна амино киселина во човечкото мускулно ткиво е Л-глутамин – протеиногена амино киселина.

Л-глутаминот се смета за еден од основните додатоци во фитнес спортот и често се користи после секој тренинг. Dymatize® GLUTAMINE MICRONIZED содржи 100% L-Глутамин! Поради неговиот без вкус, Dymatize® GLUTAMINE MICRONIZED прашокот може лесно да се додаде во вода или сок и има голема растворливост преку микронизација!

Има мала дупка во заптивката од фолија под капакот на сите наши конзерви за прав. Оваа дупка е неопходна и е дизајнирана да спречи искривување на конзервата со изедначување на притисокот за време на транспортот. Тоа не го загрозува квалитетот на нашите производи на кој било начин.

Информации за Исхраната

per 100g per portion (4,5g)
Energy kJ (kcal) 1700 (400) 77 (18)
Fat 0 g 0 g
of which saturates 0 g 0 g
Carbohydrate 0 g 0 g
of which sugars 0 g 0 g
Protein 0 g 0 g
Salt 0 g 0 g  
L-Glutamine 100 g 4,5 g

Состојки

Л-глутамин. Може да содржи: јајца, соја, млеко.

Предложена употреба

1 порција дневно, после секој тренинг.
Упатство за мешање (1 порција): Измешајте 1 топка (= 4,5 g) со вода или сок – вклучена топка.
Овој додаток во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Сите производи на Dymatize кои поседуваат сертификација Informed-Sport се тестирани за забранети супстанции од светската спортска антидопинг лабораторија LGC. Покрај тоа, Informed-Sport гарантира дека сите производи се произведени според високи стандарди за квалитет и се побезбедни за употреба за спортистите.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Dymatize Glutamine Micronized, 400g 1.590 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори