Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Dymatize Glutamine Micronized, 400g

Бренд:

1.590 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔ Веган ✔

По фитнес тренинзите, метаболизмот останува покачен и се стимулира акумулацијата на мускулните протеини. Амино киселините се градежни блокови на овие протеини. Најчестата слободна амино киселина во човечкото мускулно ткиво е Л-глутамин – протеиногена амино киселина.

Нето содржина: 400 g | 88 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Dymatize® Glutamine Micronized

Л-глутаминот се смета за еден од основните додатоци во фитнес спортот и често се користи после секој тренинг. Dymatize® GLUTAMINE MICRONIZED содржи 100% L-Глутамин! Поради неговиот без вкус, Dymatize® GLUTAMINE MICRONIZED прашокот може лесно да се додаде во вода или сок и има голема растворливост преку микронизација!

Има мала дупка во заптивката од фолија под капакот на сите наши конзерви за прав. Оваа дупка е неопходна и е дизајнирана да спречи искривување на конзервата со изедначување на притисокот за време на транспортот. Тоа не го загрозува квалитетот на нашите производи на кој било начин.

  • Обезбедува 4,5 g висококвалитетен Л-глутамин по порција
  • Л-глутаминот е најзастапената слободна амино киселина во мускулното ткиво
  • Без вкус
  • Погоден за вегани, без глутен и без лактоза
  • Тестирано од „Informed-Sport“ за сигурност на спортистите и највисок квалитет на производот

Предложена употреба

1 порција дневно, после секој тренинг.
Упатство за мешање (1 порција): Измешајте 1 дозерка (= 4,5 g) со вода или сок – вклучена топка.
Овој додаток во исхраната не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Урамнотежена исхрана и здрав начин на живот се важни. Не го надминувајте препорачаниот дневен внес. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Информации за Исхраната

На 100 g На порција (4.5 g)
Енергија kJ (kcal) 1700 (400) 77 (18)
Масти 0 g 0 g
– од кои заситени 0 g 0 g
Јаглехидрати 0 g 0 g
– од кои шеќери 0 g 0 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 0 g 0 g
L-Глутамин 100 g 4.5 g

Состојки

Л-глутамин. Може да содржи: јајца, соја, млеко.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Сите производи на Dymatize кои поседуваат сертификација Informed-Sport се тестирани на забранети супстанции од светската спортска антидопинг лабораторија LGC. Покрај тоа, Informed-Sport гарантира дека сите производи се произведени според високи стандарди за квалитет и се побезбедни за употреба за спортистите.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Dymatize Glutamine Micronized 400g Powerhouse Supplements
Гледате: Dymatize Glutamine Micronized, 400g 1.590 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори