Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Glutamine Compressed Caps. 1400mg

Бренд:
Шифра: N/A

200 ден800 ден

Pure crystalline form of L-glutamine in practical capsules.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Нутритивни факти

Во 100g Во 1 капсула Во 3 капсули
Л-глутамин 87720 mg 1400 mg 4200 mg

1 капсула: 1596 mg. Нето маса: 191,5 g

GLUTAMINE COMPRESSED CAPS. Додаток на исхраната, наменет за спортисти. Глутамин во капсули

Препорачана доза: Во деновите кога имате тренинг: земете 3 капсули веднаш по тренинг. Во деновите кога немате тренинг: земете 3 капсули навечер, пред спиење. Максималната дневна доза е 3 капсули. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Употреба: во согласност со препорачаната доза, земете ги капсулите со чаша вода. Алкохолни и млечни пијалаци не се соодветни. Не ја џвакајте капсулата!

Состојки: Л-глутамин, желатинска капсула (желатин, средства за боење: титаниум диоксид и железен оксид), средство за набабрување: магнезиум стеарат, средство против стврднување: силициум диоксид.

Производот не служи како замена за разновидна, урамнотежена исхрана или здрав начин на живот. Не е наменет за деца, бремени жени или доилки! Чувајте надвор од дофат на деца! Да се ​​чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Дополнителни информации

Количина

120 Капсули, 30 Капсули

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Glutamine Compressed Caps. 1400mg 200 ден800 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори