Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

BioTechUSA Pump Caffeine Free Drink Powder, 330g

Бренд:
Шифра: N/A

Original price was: 1.490 ден.Current price is: 1.290 ден.

Без глутен Без лактоза Без шеќер Без кофеин

Прашок за пијалок за пред вежбање со вкус, без стимуланси, со амино киселини, растителни екстракти, витамини, минерали и засладувачи.

Нето количина: 330 g | 30 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Зошто го препорачуваме BioTechUSA Pump пијалок во прав без кофеин?

Бидејќи:

 • Содржи 19 активни состојки
 • Поради своите состојки, поддржува:
 • метаболички процеси кои даваат енергија1
 • метаболизмот 2
 • фокус3
 • мускулна функција 4
 • имунолошкиот систем 5
 • Една дневна порција содржи 3.856 mg амино киселини
 • Содржи 6 типа на електролити
 • Доаѓа во освежителни вкусови
 • Веган
 • Без шеќер*
 • Без глутен **
 • Без лактоза***

*Без шеќер: <0,5 g шеќер на 100 ml во готовиот напиток за консумирање.
**Без глутен според регулативата на ЕУ.
***Без лактоза: <0,1 g лактоза на 100 ml готов производ за консумирање.

ЕНЕРГЕТСКА МАТРИЦА

Прашокот за пијалок без кофеин на 1BioTechUSA Pump Pre-Workout содржи ниацин и витамин Б6, што придонесува за нормален метаболизам што дава енергија и за намалување на уморот и заморот. Производот ги содржи условно есенцијалните амино киселини L-тирозин и L-аргинин. Покрај тоа, AAKG (аргинин алфа-кетоглутарат) обезбедува аргинин. Главната состојка во матрицата е цитрулин-малат (2:1) соединение. Секако, формулата не би можела да биде целосна без бета-аланин, кој е претходник на карнозин, што го прави уште една клучна состојка на формулите пред тренинг.

МЕТАБОЛИЧНА МЕША

Вашата базална стапка на метаболизам е дефинирана од многу фактори, како што се типот на телото, возраста и начинот на живот. Урамнотежениот метаболизам на вашето тело делува на искористување на корисни материјали, притоа елиминирајќи се што не може да користи. 2 Производот содржи холин кој придонесува за нормален метаболизам на хомоцистеин и за нормален липиден метаболизам.

МЕНТАЛЕН КОМПЛЕКС

Фокусот е многу важен фактор за време на тренинзите. 3 Пијалокот во прав содржи пантотенска киселина, која придонесува за нормални ментални перформанси и витамин Б12, кој придонесува за нормална психолошка функција. За дополнителна сложеност, на производот додадовме и растителна состојка, екстракт од корен од ашваганда.

ИМУНИТЕТ И ЗАШТИТА ОД ОКСИДАЦИЈА

Правилната и разновидна исхрана и редовното вежбање се од суштинско значење за нормалната функција на имунолошкиот систем. 5BioTechUSA Pump Caffeine Free содржи витамин Ц, кој придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и за заштита на клетките од оксидативен стрес. Покрај витаминот Ц, додадовме и екстракт од корејски (Panax) женшен, со извонредна содржина од 80% сапонин.

ЕЛЕКТРОЛИТЕН КОМПЛЕКС

Тешкиот тренинг ги исцрпува резервите на вода и минерали во вашето тело, кои треба да се надополнат со урамнотежена исхрана и додатоци. Некои од најчестите електролити во човечкото тело се калциум, натриум, калиум, фосфор, хлорид и магнезиум.

4 Електролитниот комплекс на BioTechUSA Pump Caffeine Free содржи магнезиум, калциум и калиум, кои сите придонесуваат за нормална мускулна функција.

За кого го препорачуваме BioTechUSA Pump Caffeine Free пијалок во прав?

 • За лица над 18 години
 • За луѓе кои бараат „партнер за вежбање“ без кофеин за да се мотивираат, можеби за вечерни тренинзи
 • За луѓе кои бараат фокус и перформанси одеднаш
 • За луѓе кои уживаат во вкусни производи во прав
 • За луѓе со чувствителност на кофеин

Нутриционистички факти

Дополнителни факти | Дневна количина: 1 порција (11 g)
11 g NRV%* (11 g)
Л-цитрулин 1535 mg **
Малат (јаболкова киселина) 667 mg **
Бета-Аланин 1400 mg **
Л-Аргинин хидрохлорид 813 mg **
– од кои L-Аргинин 673 mg **
Л-тирозин 250 mg **
Ниацин (никотинска киселина) 40 mg 25%
Витамин Б6 1,4 mg 100%
Имунитет и заштита од оксидативен стрес
Витамин Ц 80 mg 100%
Екстракт од корен од женшен Panax 19,5 mg **
– од кои гинсенозиди 3,9 mg **
Метаболичка мешавина
Бетаин 241 mg **
Холин 490 mg **
Ментален комплекс
Пантотенска киселина 6,0 mg 100%
Vitamin B12 2,5 µg 100%
Екстракт од корен од ашваганда 87 mg **
– of which withanolides 1,5 mg **
Комплекс на електролити
Калиум 405 mg 20%
Калциум 120 mg 15%
Хлорид 150 mg 19%
Магнезиум 60,0 mg 16%
Фосфор 150 mg 15%
Натриум 115 mg **
*Референтна вредност на хранливи материи за возрасни. **Не е утврден NRV.

Како и сите производи на BioTechUSA, прашокот за пијалок Pump Caffeine Free Pre-Workout се состои од безбедни и внимателно избрани состојки.

Употреба

Измешајте 1 порција прашок (11 g = 3 нивоа на топчиња = 4 лажички лажички) со 400 ml вода во шише со шејкер. Земете 1 порција дневно 15 минути пред тренингот. Не ја надминувајте препорачаната доза!

Состојки

Lemon Ice Tea (Леден чај од лимон)

Л-цитрулин 14%, бета-аланин 13%, холин битартрат, магнезиум глуконат, Л-аргинин хидрохлорид 7,4%, ароми, киселина (јаболкова киселина), калиумови соли на ортофосфорна киселина, калциумови соли на лимонска киселина, агенс за зголемување , натриум цитрат, калиум хлорид, Л-тирозин 2,3%, бетаин, киселина (лимонска киселина), прав од кора од лимон 1,2%, средство против стврднување (силикон диоксид), подготовка на екстракт од ашваганда [екстракт од корен од ашваганда (Withania somnifera) 0,79%, малтодекстрин], боја (амонијак карамела), L-аскорбинска киселина, засладувач (сукралоза), сол, екстракт од корен од корејски женшен (Panax женшен) 0,18%, Д-пантотенат, калциум, никотинска киселина, пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин.
Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикирики, целер, ракови, риби, мекотели, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна

Tropical Fruit (Тропско овошје)

Л-цитрулин 14%, бета-аланин 13%, холин битартрат, магнезиум глуконат, Л-аргинин хидрохлорид 7,4%, агенс за зголемување (полидекстроза), киселина (јаболкова киселина), ароми, калиумови соли на ортофосфорна киселина, сол на калциум , натриум цитрат, калиум хлорид, Л-тирозин 2,3%, бетаин, киселина (лимонска киселина), средство против стврднување (силициум диоксид), подготовка на екстракт од ашваганда [екстракт од корен од ашваганда (Withania somnifera) 0,79%, малтодекстрин], L-аскорбинска киселина, засладувач (сукралоза), сол, екстракт од корен од корејски женшен (Panax женшен) 0,18%, Д-пантотенат, калциум, никотинска киселина, бои (тартразин, црвена алура AC)¹, пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин. ¹Тартразин, алура црвен AC: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.
Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, соја, кикирики, целер, ракови, риби, мекотели, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производ: BioTech USA Pump без кофеин, прашок за пред вежбање.

Производител: Biotech USA Huszti út 60, 1033 Budapest, Hungary.

Дополнителни информации

Тежина 330 g
Вкусови

Lemon Ice Tea, Tropical Fruit

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Вие исто така би сакале…

error:
Кошничка затвори