Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition Crea-Bomb, 660g

Бренд:
Шифра: N/A

1.790 ден

Без аспартман

Мултикомпонентна креатинска матрица.

Има предност во различноста и тимската работа. Не учествувајте во залудна дебата за тоа кој единствен тип на креатин е најдобар – земете многу видови! „Бомбајте ги вашите мускулни клетки“ со секоја важна верзија на креатин со CREA-BOMB. Нашата најдобра мултикреатинска матрица од 6 компоненти ја обезбедува – меѓу другото – најпроучената форма на креатин досега! Креатинот во оваа доза (најмалку 3 грама на ден) е научно докажано дека ги зголемува перформансите при последователни изливи на краткотрајни вежби со висок интензитет, како што се тренинг со тегови и интервални кардио!

Нето количина: 660 g | 110 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Мултикомпонентна креатинска матрица

 • Мултикомпонентна креатинска матрица (5 типа креатин)
 • 9 активни состојки
 • Екстра таурин
 • Магнезиум и витамин Б3
 • Без аспартман

Некои од нашите клучни состојки, исто така, придонесуваат за еден или повеќе од следниве корисни физиолошки ефекти:

 • Нормална синтеза на протеини
 • Нормално функционирање на нервниот систем: невротрансмисија и мускулна контракција вклучувајќи го и срцевиот мускул
 • Намалување на замор и замор
 • Нормален метаболизам што дава енергија
 • Нормална психолошка функција
 • Електролитна рамнотежа
 • Одржување на нормални коски и заби

*Важни се балансирана и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Нутриционистички вредности

по доза*
Ниацин 2,5 mg
Магнезиум 57,0 mg
Мулти-Креатинска матрица** 5000 mg
од кои креатин 4391 mg
Матрица за поддршка*** 621,92 mg

Порција = 6 g прав + 400 ml вода
** Се состои од креатин монохидрат, MicronTec микронизиран креатин монохидрат, Kre-Alkalyn® (бафериран креатин монохидрат), креатин цитрат, креатин и креатин пируват
*** Се состои од таурин (500 mg), прашок од магнезиум оксид (109,4 mg), јаболкова киселина (10 mg) и никотинамид (2,52 mg)

Употреба

Растворете 1 доза во 400 ml вода дневно и по можност консумирајте ја пред оброк. Во текот на првите 5 дена од фазата на полнење, консумирајте најмногу 4 порции дневно пред јадење. Се разбира, можете исто така да ја прескокнете фазата на полнење и да започнете веднаш со 1 порција дневно.

Сосотјки

Лимонада (Pink Lemonade)

Креатин монохидрат, таурин, арома, магнезиум оксид, средство против згрутчување трикалциум фосфат, микронизиран креатин монохидрат, обоена цвекло E162, засладувачи ацесулфам-К и сукралоза, закиселувачка лимонска киселина, Kre-Alkalyn® (бафериран креатинтратет), , креатин пируват, L-јаболкова киселина, никотинамид.

Информации за оние кои страдаат од алергија: Може да содржи траги од млеко, соја и протеини од јајца, јаткасти плодови, кикиритки, глутен, риба и школки.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Pink Lemonade

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

scitec crea bomb 660g pink lemonade
Гледате: Scitec Nutrition Crea-Bomb, 660g 1.790 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори