Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Scitec Nutrition Attack! 2.0, 320g

Бренд:
Шифра: N/A

1.390 ден

Напредна ултра формула за волумен на клетки и засилувач со азотен оксид. Потребна конгестија на мускулите што ја зголемува физичката моќ, чистата маса и енергијата без ограничување.

Нето содржина: 320g

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Комплексен засилувач на креатин пред тренинг

 • 5 ВИДОВИ КРЕАТИНИ
 • 17 АКТИВНИ СОСТОЈКИ
 • 5 АМИНО КИСЕЛИНИ
 • АКГ
 • ВИТАМИНИ
 • НЕСТИМУЛАТИВНИ

Нападнете ги теговите со жестока помош на нашата комплексна формула за засилување на креатин пред тренинг! Не учествувајте во залудна дебата за тоа кој единствен тип на креатин е најдобар – земете многу видови! „Бомбардирајте ги вашите мускулни клетки“ со важни верзии на креатин со нашата матрица „CREA-BOMB“. Секоја порција ви дава 5 грама најпроучен креатин, креатин монохидрат (и други креатини во нашата сопствена матрица).

Најмалку 3 g дневна доза на креатин е научно докажано дека ги зголемува перформансите при последователни изливи на краткотрајни вежби со висок интензитет, како што се тренинзи со тегови и интервален кардио.* Attack! 2.0 содржи добра доза на дополнителни амино киселини и витамини, плус посредници од Кребсовиот циклус што произведува енергија. Некои од нашите клучни состојки придонесуваат за еден или повеќе од следниве корисни физиолошки ефекти*:

 • Нормален метаболизам што дава енергија.
 • Намалување на замор и замор.
 • Нормална синтеза на амино киселини.
 • Нормално функционирање на нервниот систем.
 • Нормална функција на имунолошкиот систем.
 • Нормално формирање на крв.
 • Нормална психолошка функција.

*Овие изјави се научно докажани и овластени од Европската управа за безбедност на храната.

Употреба

Измешајте една порција со 500 ml вода. Пожелно е да се користи 30 минути пред тренинг, или после тренинг или пред било кој оброк. Користете го овој производ заедно со храната како дел од здрава, урамнотежена исхрана, а не како замена за таква.

Состојки

Цреша: креатин монохидрат, Л-аргинин HCl, арома (цреша), безводна лимонска киселина, Л-глутамин, таурин, средство против згрутчување (трикалциум фосфат), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Л-тирозин, микротекнохидриран , Л-орнитин HCl, Л-јаболкова киселина, алфа-кетоглутарат калциум, безводен креатин, креатин цитрат, креатин пируват, боја (кармоизин**), никотинамид, птероилмоноглутаминска киселина (фолна киселина). **

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Тежина Не е достапно
Вкусови

Cherry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

scitec nutrition attack 2.0 320g cherry
Гледате: Scitec Nutrition Attack! 2.0, 320g 1.390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори