Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Universal Animal Cuts

Бренд:

3.490 ден

Animal Cuts обезбедува комбинација на супстанции како што се диуретици и природни состојки кои ја промовираат термогенезата и истовремено го подобруваат расположението и согорувањето на мастите. Само Animal Cuts ги исполнуваат сите очекувања поставени од согорувачите на маснотии. Animal Cuts е сеопфатен, универзален производ. Во секое пакување наоѓаме 30 активни активни состојки.

  • 42 пакетчиња
  • Комплетна се-во-едно формула Fatburner
  • Повеќе од 35 активни состојки

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Universal Animal Cuts – силен термоген согорувач на масти

Animal Cuts од Universal Nutrition е термоген согорувач на масти дизајниран главно за бодибилдери кои сакаат да ги обликуваат своите мускули на едноставен, но безбеден начин. Не содржи епехедра, за која е утврдено дека е неефикасна и понекогаш може да биде опасна. Animal Cuts обезбедува комбинација на супстанции како што се диуретици и природни состојки кои ја промовираат термогенезата и истовремено го подобруваат расположението и согорувањето на мастите. Само Animal Cuts ги исполнуваат сите очекувања поставени од согорувачите на маснотии. Animal Cuts е сеопфатен, универзален производ. Во секое пакување наоѓаме 30 активни активни состојки.

Информации за исхрана

42 пакетчиња без вкус
Големина на сервирање: 1 пакетче
Порции по контејнер: 42
Информации за исхрана По порција (1 пакетче) РВ%*
Енергија 0 kJ / 0 kcal **
Масти 0 g **
Јаглехидрати 0 g **
Протеини 0 g **
Сол 0 g **
Комплекс AC 1 1 капсула **
Кофеин, безводен 183 mg **
Кола орев во прав (семе) (Cola acuminata) 183 mg **
од кои кофеин 2 mg **
Гуарана во прав (семе) (Paullinia cuapana Hump.) 183 mg **
од кои кофеин 4 mg **
Yerba Mate во прав (лист) (Ilex paraguariensis) 183 mg **
Сибирски женшен во прав (корен) (Eleutherococcus senticosus) 18 mg **
Комплекс AC 2 1 капсула **
Екстракт од зелен чај (лист) (Camellia sinensis) 98% полифеноли 180 mg **
од кои кофеинот 5 mg **
Улонг екстракт од чај (лист) (Camellia sinensis) 25% полифеноли 300 mg **
од кои кофеин 14 mg **
Екстракт од бел чај (лист) (Camellia sinensis) 90% полифеноли 15 mg **
од кои кофеин 1 mg **
Екстракт од црн чај (лист) (Camellia sinensis) 60% полифеноли 75 mg **
од кои кофеин 6 mg **
Екстракт од кафе (грав) (Coffea robusta) 50% хлорогена киселина 60 mg **
од кои кофеин 1 mg **
Комплекс AC 3 1 капсула **
L-тирозин 245 mg **
Екстракт од маслинка (лист) (Olea europaea L.) 2% олеуропеин 100 mg **
Прашок од жалфија (лист) (Salvia officinalis) 5 mg **
Комплекс AC 4 1 капсула **
Готу Кола во прав (билка) (Centella asiatica) 225 mg **
Холин битартрат 225 mg **
Bacopa monnieri прав (лист) 50 mg **
Комплекс AC 5 1 капсула **
Panax женшен во прав (корен) 75 mg **
Екстракт од ашваганда (корен) (Withania somnifera) 1,5% со анолиди 223 mg **
Екстракт од магнолија (кора) (Magnolia officinalis L.) 5% хонокиол 0.5 mg **
Фосфатидилсерин (SerinAid®) соја 1.5 mg **
Комплекс AC 6 1 капсула **
Псилиум во прав (лушпа) (Plantago ovata) 300 mg **
Пектин од јаболко 0.5 mg **
Цимет во прав (кора) (Cinnamonium cassia) 0.5 mg **
Комплекс AC 7 2 капсули **
Глуварче во прав (корен) (Taraxacum officinale) 350 mg **
Прашок од коприва (корен) (Urtica dioica) 350 mg **
Екстракт од зелен чај (лист) (Camellia sinensis) 98% полифеноли 120 mg **
од кои кофеин 4 mg **
Uva Ursi прав (лист) (Arctostaphylos uva ursi) 25 mg **
Бурдок во прав (корен) (Arctium lappa) 25 mg **
Џунипер во прав (бобинки) (Juniperus communis) 25 mg **
Целер во прав (семе) (Apium graveolens) 25 mg **
Комплекс AC 8 1 капсула **
Ѓумбир во прав (корен) (Zingiber officinale) 220 mg **
Кајен пипер во прав (овошје) (Capsicum annuum) 170 mg **
Грејпфрут во прав (кора) (Citrus paradisi) 59.5 mg **
Екстракт од пиперка (овошје) (Piper nigrum) (BioPerine) 95% пиперин 0.5 mg **
Кверцетин 25 mg **
Нарингин (овошје) (екстракт добиен од Citrus grandis) 98% нарингин 25 mg **
* Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal)
** РВ не е одреден

Други состојки: Желатин, Згуснувач Е460, Средство против стврднување 570, Е572, Е341. Боја E133, E129, E110, E102 (**)

Еиткета Animal Cuts: 42 пакувања

Информации за алергени

Содржи соја, целер или производи од нив.

Препорачана употреба

Во деновите на тренинг земајте 1 пакетче 45 минути пред тренинг.

Внимание

Зелен чај (*): не користете повеќе од 800 mg во вашата дневна исхрана. Овој производ содржи 300 mg по дневна порција. Не користете на празен стомак.

Кофеин

Содржи 220 mg кофеин по порција.

Предупредувања

Не е за употреба од лица на возраст под 18 години. Чувајте го на дофат на деца. Ова е додаток на храна и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Не користете ако сте бремени или доите. Ако не сте во добра здравствена состојба, најдобро е да се консултирате со лекар пред да го користите овој производ. Не ја надминувајте наведената препорачана дневна доза. Да се чува на ладно и суво место не на директна сончева светлина. Не користете на празен стомак.

(**) E102 Може да има негативно влијание врз активноста и вниманието кај децата.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Universal Animal Cuts 3.490 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори