Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto Cla PRO Clarinol®

Бренд:

Original price was: 1.590 ден.Current price is: 1.090 ден.

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Конјугирана линолеинска киселина добиена од природно масло од шафран, за благосостојба на вашето срце.

Нето количина: 120 меки гелови | 40 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Cla PRO Clarinol®

  • 2,4 g Кларинол конјугирана линолеинска киселина (R) по дневна доза
  • Добиено од природно масло од шафран
  • Поддршка на нормална кардиоваскуларна функција
  • Поддршка на нормален енергетски метаболизам
  • Нормална функција на имунолошкиот систем

Yamamoto® Nutrition Cla PRO Clarinol® е додаток во исхраната кој обезбедува 2,4 грама Clarinol (R) конјугирана линолеинска киселина, природен CLA од масло од шафран што се користи со години во областа на додатоците, со гарантиран квалитет.

Cla PRO Clarinol® е направен од природно масло од шафран и се произведува во специјални погони од експерти посветени на производство на квалитетен производ.
Користејќи докажана технологија и следејќи строг сет на стандарди за квалитет и безбедност (вклучувајќи ISO, GMP и HACCP) Clarinol® CLA е многу конзистентна масна киселина или изомер со највисок квалитет на располагање.

Cla PRO Clarinol® содржи највисока можна концентрација на активни CLA масни киселини, кои се нарекуваат изомери.
Со 2,4 грама/ден од овие активни изомери, Clarinol® CLA обезбедува оптимална дневна доза.

Употреба

Земете 3 меки гелови еднаш дневно со вода или друг пијалок.

Нутритивни вредности

Состав по доза (3 меки гелови)
Конјугирана линолеинска киселина CLARINOL® 2400 mg

Состојки

Конјугирана линолеинска киселина (CLARINOL™), капсула (желатин), навлажнувач: глицерол, прочистена вода, антиоксиданс: екстракт богат со токоферол.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto Cla PRO Clarinol® 120 Softgels Powerhouse MK
Гледате: Yamamoto Cla PRO Clarinol® Original price was: 1.590 ден.Current price is: 1.090 ден.
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори