Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Fat Direct (60 caps)

Бренд:

990 ден

Апсолутно уникатен согорувач на маснотии кој совршено ја комбинира моќта на природните екстракти и најновите технологии. Производ кој е редок не само за употребените состојки туку и за времето на неговата употреба. FatDirect е првиот ноќен согорувач на маснотии произведен од компанијата NUTREND!

  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Тоа е специјално развиен производ за намалување на маснотиите за време на спиењето. Внимателно составените рецепти содржат екстракти од морска трева wakame, Garcinia cambogia и екстракт од зелено кафе (без кофеин). Производот FatDirect не содржи никакви стимулирачки супстанции и затоа е наменет за употреба во вечерните часови – 1 капсула 30 минути пред спиење.

Дознајте го вашиот точен енергетски внес за лесно слабеење со нашата нова алатка. Специјалистите за исхрана од компанијата NUTREND создадоа уникатен енергичен калкулатор, кој е достапен само на нашата веб-страница.

ЕКСТРАКТ WAKAME – екстракт од морска трева со висока пигментација наречена фукоксантин. Оваа пигментација според метаболичките и нутриционистичките студии покажува позитивен ефект врз намалувањето на мастите. Следниве клинички студии покажаа многу интересни ефекти.

ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕНО КАФЕ – уште еден екстракт меѓу важните ефикасни супстанции, кој е многу омилен не само кај спортистите туку и кај широката јавност и често се додава во слични видови производи.

GARCINIA CAMBOGIA – трета ефикасна супстанција, која често се споменува во врска со режимот на исхрана е екстрактот од зелено кафе, кој заедно со состојките споменати погоре се затвора во меки капачиња за поголема ефикасност на смесата.

Нутритивни факти

Во 100g Во 1 капсула
Екстракт од зелено кафе 85271 mg 1100 mg
Екстракт од Garcinia cambogia 8929 mg 125 mg
Екстракт од wakame морска трева 343 mg 4,8 mg
Рибино масло 14286 mg 200 mg

1 капсула: 1400 mg. Нето маса: 84 g (60 капсули)

Состојки

Состав: желатинска капсула (говедски желатин, навлажнувач глицерол, вода, средства за боење E 171, E 120, E 172 и E 163), екстракт од зелено кафе (мин. 45 % хлорогени киселини), масло од соја, рибино масло, екстракт од Garcinia cambogia (60% хидроксицитрична киселина), кокосово масло, емулгатор од соја лецитин, згуснувач на пчелин восок, екстракт од морски алги Вакаме (50% фукоксантин). За алергени погледнете ги состојките со задебелени букви.

Алергените се означени со задебелени букви.

Препорачана доза

Користете 1 капсула еднаш дневно, 30 минути пред спиење. Максималната дневна доза е 1 капсула. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Употреба

Според препорачаната доза, проголтајте ја капсулата и измијте ја со доволна количина на вода. Алкохолните и млечните пијалоци не се соодветни. Не џвакајте ја капсулата!

Предупредување

Додаток во исхраната. Не заменува разновидна исхрана. Не е наменет за деца, бремени или доилки. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место на температура што не надминува 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Употребата на производот FatDirect не е нужно во вечерните часови, но за разлика од другите согорувачи на маснотии, можно е да се користи FatDirect пред спиење. Поради овој факт, FatDirect е означен како „ноќна формула“.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Fat Direct (60 caps) 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори