Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Fat Direct

Бренд:

990 ден

Апсолутно уникатен согорувач на маснотии кој совршено ја комбинира моќта на природните екстракти и најновите технологии. Производ кој е редок не само за употребените состојки туку и за времето на неговата употреба. Fat Direct е првиот ноќен согорувач на маснотии произведен од компанијата NUTREND!

Нето содржина: 60 капсули | 60 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Fat-Burner

Тоа е специјално развиен производ за намалување на маснотиите за време на спиењето. Внимателно составените рецепти содржат екстракти од морска трева wakame, Garcinia cambogia и екстракт од зелено кафе (без кофеин). Производот Fat Direct (Fat-Burner) не содржи никакви стимулирачки супстанции и затоа е наменет за употреба во вечерните часови – 1 капсула 30 минути пред спиење.

ЕКСТРАКТ WAKAME – екстракт од морска трева со висока пигментација наречена фукоксантин. Оваа пигментација според метаболичките и нутриционистичките студии покажува позитивен ефект врз намалувањето на мастите. Следниве клинички студии покажаа многу интересни ефекти.

ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕНО КАФЕ – уште еден екстракт меѓу важните ефикасни супстанции, кој е многу омилен не само кај спортистите туку и кај широката јавност и често се додава во слични видови производи.

GARCINIA CAMBOGIA – трета ефикасна супстанција, која често се споменува во врска со режимот на исхрана е екстрактот од зелено кафе, кој заедно со состојките споменати погоре се затвора во меки капачиња за поголема ефикасност на смесата.

Препорачана доза

Користете 1 капсула еднаш дневно, 30 минути пред спиење. Максималната дневна доза е 1 капсула. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Внимание

Според препорачаната доза, проголтајте ја капсулата и измијте ја со доволна количина на вода. Алкохолните и млечните пијалоци не се соодветни. Не џвакајте ја капсулата!

Нутритивни факти

во 100g во 1 капсула
Екстракт од зелено кафе 85271 mg 1100 mg
Екстракт од Garcinia cambogia 8929 mg 125 mg
Екстракт од wakame морска трева 343 mg 4,8 mg
Рибино масло 14286 mg 200 mg

1 капсула: 1400 mg. Нето маса: 84 g (60 капсули)

Состојки

Состав: желатинска капсула (говедски желатин, навлажнувач глицерол, вода, средства за боење E 171, E 120, E 172 и E 163), екстракт од зелено кафе (мин. 45 % хлорогени киселини), масло од соја, рибино масло, екстракт од Garcinia cambogia (60% хидроксицитрична киселина), кокосово масло, емулгатор од соја лецитин, згуснувач на пчелин восок, екстракт од морски алги Вакаме (50% фукоксантин). За алергени погледнете ги состојките со задебелени букви.

Алергените се означени со задебелени букви.

Предупредување

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност. Да се чува на суво место на температура што не надминува 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Употребата на производот Fat Direct не е нужно во вечерните часови, но за разлика од другите согорувачи на маснотии, можно е да се користи пред спиење. Поради овој факт, Fat Direct е означен како „ноќна формула“.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Nutrend Fat Direct Burner 60caps suplementi za slabeenje Powerhouse mk
Гледате: Nutrend Fat Direct 990 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори