Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Scitec Turbo Ripper

Бренд:
Шифра: N/A

Високи дози на кофеин со ацетил Л-Карнитин, зелен чај, синефрин и повеќе!

TURBO RIPPER ви дава многу состојки што ги знаете и ги сакате – во значителни дози! Имаме Л-Карнитин и не само обичен Л-Карнитин, туку покомплексниот ацетил Л-карнитин (ALC) во огромна доза – веројатно нема да сакате да го земате Карнитинот одделно!

Нето содржина: 100 капсули | 25 дози

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

СИЛНА И РАЗБОРНА СТИМУЛАЦИЈА!

Turbo Ripper содржи и други докажани активни состојки како што се: екстракт од зелен чај, тирозин и екстракт од кајен пипер. Секако, задолжителна е и добра порција кофеин. Turbo Ripper испорачува 200 mg кофеин по порција од повеќе извори; вклучувајќи го и патентираниот микрокапсулиран, временски ослободен Newcaff™ кофеин! Ова е нов транспортен систем на кофеин кој обезбедува бавно и контролирано ослободување, така што ефектите од кофеинот можат да се користат во подолг временски период.

Употреба

Започнете со 1-2 капсули 1-2 пати на ден за да ја процените толеранцијата на стимуланс! Целосна порција е 4 капсули на ден. Употреба на циклус: користете 8-12 недели, а потоа земете најмалку 2 недели. Избегнувајте други извори на стимуланси додека користите! Овој производ обезбедува одржливо ослободување на кофеин приближно 4 часа по земањето! Користете го овој производ заедно со храната како дел од здрава, урамнотежена исхрана, а не како замена за таква.

Нутритивни вредности

Информации за исхрана за 4 капсули
Ацетил L-карнитин 1486 mg
Обезбедување на L-карнитин 1000 mg
Екстракт од зелен чај 181 mg
Обезбедување на EGCG 27 mg
L-тирозин 1000 mg
Екстракт од црвен пипер 50 mg
Кофеин 200 mg
– Екстракт од зелен чај 13 mg
– од кои безводен кафеин 187 mg

3NRV%: Референтна вредност на хранливи материи за возрасни. ***Не е утврден NRV.

Состојки

Ацетил-L-карнитин 41%, Л-тирозин 28%, обвивка од капсула [желатин, средство за застаклување (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатори на киселост (амониум хидроксид, калиум хидроксид)], безводен кофеин 5,2%, зелена чај (Camellia sinensis) екстракт од лист 5,0%, средство против стврднување (магнезиумови соли на масни киселини), кајен пипер (Capsicum frutescens) екстракт од овошје 1,4%. Направено во фабрика која произведува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, целер, ракови, риби, мекотели, сулфур диоксид и јаткасти плодови кои содржат храна.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител

Производ: Scitec Turbo Ripper. Потекло: Scitec Kft., Váci út 49, 1134 Будимпешта, Унгарија.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Дополнителни информации

Вкусови

Apple

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори