Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Yamamoto Ai-BURN HARDCORE

Бренд:

350 ден

Без глутен ✔ Без лактоза ✔

Напредниот термоген додаток со високи дози кој содржи 12 природни билки со стимулирачки ефекти по капсула.

Нето количина: 20 капсули | 20 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Fat-Burner на Yamamoto Nutrition

AI-BURN Hardcore на Yamamoto Nutrition е додатокот со специјална формула за да го олесни губењето на тежината и дефинирањето на мускулите: благодарение на присуството на комбинација од активни состојки кои делуваат синергистички за да го промовираат метаболизмот и термогенезата на мастите, AI-BURN HARDCORE помага да се постигнат фитнес цели ефикасно и безбедно.

Формулата содржи Л-тирозин, кофеин, Колеус, зелено кафе, горчлив портокал, зелен чај, женшен, кола орев, гуарана, какао, чили и мате, кои заедно помагаат да се зголеми потрошувачката на калории со производство на топлина.

  • Формула со 12 билни екстракти со високи дози, високостимулативни по таблета;
  • Развиен за стимулирање на метаболизмот на мастите и јаглените хидрати;
  • Незаменлив адјуванс за подобрување на мускулната дефиниција;
  • Конкретна поддршка за процесот на слабеење и напор што произлегува од физичката активност;
  • Состојки со синергетски метаболизам-модулирачки ефект;
  • Целосно се произведува во Италија.

Земја на потекло: Yamamoto Nutrition, Италија.

Нутритивни вредности

Состојки во 1 капсула
L-тирозин 167 mg
Кафеин 100 mg
Coleus (10% forskolin) 83 mg (forskolin: 8,3 mg)
Зелено кафе (45% хлорогенска киселина) 83 mg (хлорогенска киселина: 37 mg)
Горчлив портокал (10% синефрин) 67 mg (синефрин: 6,7 mg)
Зелен чај (98% полифеноли, 40% EGCG) 67 mg (полифеноли: 66 mg, EGCG: 27 mg)
Женшен (10% гинсенозиди) 67 mg (гинсенозиди: 6,7 mg)
Кола орев (10% кафеин) 67 mg (кафеин: 6,7 mg)
Гварана (10% кафеин) 67 mg (кафеин: 6,7 mg)
Какао (6% теобромин) 33 mg (теобромин: 3,3 mg)
Лута пиперка (2% капсаицин) 33 mg (капсаицин: 0,7 mg)
Мате 33 mg

Состојки

L-тирозин, капсула (желатин, бои: железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид), безводен кофеин, сув екстракт од Coleus forskohlii (корен Plectranthus barbatus Andrews) std. 10% форсколин, сув екстракт од зелено кафе (Coffea Arabica L. seed) std. 45% хлорогена киселина, 5% кофеин; Сув екстракт од горчлив портокал (Citrus aurantium var. amara незрело овошје) std. 10% синефрин, сув екстракт од зелен чај (Camellia sinensis L. Kuntze leaf) std. 98% полифеноли, 40% EGCG; Сув екстракт од кола (Cola acuminata Schott et Endl. seed) std. 10% кофеин, сув екстракт од гуарана (Paullinia cupana Kunth seed) стд. 10% кофеин; Сув екстракт од какао (семе од какао Theobroma) стд. 6% теобромин; Сув екстракт од женшен (Panax ginseng C.A. Meyer leaf) std. 20% гинсенозиди, сув екстракт од лут пипер (Capsicum annuum L. fruit) std. 2% капсаицин, сув екстракт Мате (Ilex paraguariensis A. St. Hill. лист), средства против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид.

Употреба

Земете 1 капсула еднаш дневно, пред јадење или во текот на денот, со вода или друг пијалок по ваш избор.

Нашиот совет

За најдобри резултати, AI-Burn Hardcore обично треба да се зема наутро на празен стомак, пред тренинг или пред главните оброци. Сепак, важно е да се има предвид дека секој човек има различен метаболизам и дека потребите за исхрана може да варираат во зависност од вашата исхрана и начин на живот.

Наш совет е термогените производи да се користат циклично, т.е. наизменично дополнување со периоди на одвикнување, бидејќи телото има тенденција да се прилагоди и да се навикне да стимулира доколку тие се обезбедуваат континуирано.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Најчесто поставувани прашања

Колку време е потребно за да се видат резултатите од AI-BURN Hardcore?

Времето потребно за да се видат резултатите од AI-BURN Hardcore варира во зависност од индивидуалните карактеристики и специфичните цели на секој човек. Општо земено, земањето AI-BURN Hardcore може да помогне да се забрза процесот на слабеење и да се подобри дефиницијата на мускулите, но треба да се истакне дека земањето на овој додаток во исхраната секогаш мора да се комбинира со урамнотежена исхрана и активен животен стил и важно е да се не заборавајте дека на резултатите од земањето AI-BURN Hardcore може да влијаат неколку фактори, како што се почетната количина на телесните масти, нивото на вежбање, возраста и општата здравствена состојба.

Првите резултати од земањето AI-BURN Hardcore обично може да се видат по неколку недели употреба.

Што можам да направам за да ги максимизирам резултатите од AI-BURN Hardcore?

За да се максимизираат резултатите од AI-BURN Hardcore, важно е да се следат некои основни упатства:

  • Јадете урамнотежена исхрана: иако земањето AI-BURN Hardcore може да помогне да се забрза процесот на слабеење, важно е да се истакне дека земањето на овој додаток во исхраната секогаш мора да се комбинира со урамнотежена диета со малку маснотии.
  • Останете активни: редовната физичка активност може да помогне да се забрза процесот на губење на тежината и да се подобри дефиницијата на мускулите преку промовирање на метаболизмот на мастите и намалување на масното ткиво.
  • Пијте многу вода: водата е важна за одржување на телото хидрирано и за промовирање на метаболизмот на мастите. Пиењето најмалку 8 чаши вода дневно може да помогне да се забрза процесот на слабеење и да се подобрат резултатите од земањето AI-BURN Hardcore.
  • Почитувајте ги препорачаните дози: важно е скрупулозно да ги следите дозите препорачани на етикетата на производот и никогаш да не ја надминувате максималната препорачана дневна доза.

Следењето на овие упатства овозможува да се максимизираат резултатите од земањето AI-BURN Hardcore и да се постигнат најдобри резултати во однос на губење на тежината и дефиниција на мускулите.

Може ли да земам AI-BURN Hardcore ако имам здравствени проблеми?

Пред да земете AI-BURN Hardcore или кој било друг додаток во исхраната, важно е да побарате совет од вашиот лекар или нутриционист, особено ако имате претходно постоечка здравствена состојба или земате лекови.

Особено е важно да избегнувате земање AI-BURN Hardcore ако имате кардиоваскуларни заболувања, висок крвен притисок, дијабетес, бубрези или заболување на црниот дроб, проблеми со тироидната жлезда или психијатриски нарушувања. Понатаму, земањето AI-BURN Hardcore не се препорачува за време на бременост и доење.

Може ли да земам Ai-BURN Hardcore ако сум чувствителен на стимуланси?

Не, ве советуваме да не користите производи кои содржат супстанции со стимулирачки ефект доколку сте чувствителни на овие активни состојки. Луѓето со тахикардија или висок крвен притисок кои сепак сакаат да користат термогена поддршка без прекумерно стимулирање на нервниот систем треба да се одлучат за термогени производи кои не содржат стимуланси.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Yamamoto Ai-BURN HARDCORE (20 Capsules) Powerhouse MK
Гледате: Yamamoto Ai-BURN HARDCORE 350 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори