Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition L-Carnitine 3000 1000ml

Бренд:
Шифра: N/A

1.500 ден

L-Carnitine 3000 – додаток во исхраната. Со засладувачи. Течен Л-карнитин.

  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката
Категории ,

Опис

Препорачаната дневна доза е 12,5 ml. Препорачана употреба: Едно сервирање од производот – 12,5 ml (измерете со мерицата вклучена во пакувањето) земете еднаш во денот, најдобро 30 минути пред оброк или пред тренинг. Протресете пред употреба.

Состојки: вода, Л-карнитин (12%), регулатор на киселост – лимонска киселина, ароми, конзерванси – калиум сорбат и натриум бензоат, засладувачи – натриум цикламат, ацесулфам К, сукралоза и натриум захаринат, боја за вкусовите на цреша и грејпфрут – кохинел.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Активни состојки во 12,5 ml*
Л-карнитин 1500 mg
*дневна доза од производот

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Дополнителни информации

Вкус

Cherry, Apricot

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Trec Nutrition L-Carnitine 3000 1000ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Гледате: Trec Nutrition L-Carnitine 3000 1000ml 1.500 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори