Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend Carnitine 100000 (1000ml)

Бренд:
Шифра: N/A

1.490 ден

Dietary support

Carnitine 100 000 is one of the products with the highest content of liquid carnitine base in the market. Carnitine is a substance that occurs naturally in the body, which the body can synthesize from the amino acids L-lysine, L-methionine and L-glycine in the presence of vitamin C, vitamin B6 and iron.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

Карнитин 100 000 е еден од производите со најголема содржина на течна карнитинска база на пазарот. Карнитинот е супстанца која природно се јавува во телото, која телото може да ја синтетизира од амино киселините L-лизин, L-метионин и L-глицин во присуство на витамин Ц, витамин Б6 и железо. Само ниските нивоа на некои од овие супстанции може да ја направат синтезата на карнитин недоволна. Благодарение на ова, карнитинот е особено добредојден при диети за редукција, но и во моменти на замор и ментална исцрпеност. Во нормални околности, доза од 10 ml од овој концентрат треба да биде доволна.

  • 1000 mg Л-Карнитин по порција
  • 100 дози по пакување
  • Збогатен со витамини Б5 и Б6 кои придонесуваат за елиминирање на заморот и нормален енергетски метаболизам
  • Без шеќер
  • Ефикасно искористување од страна на организмот
  • Погоден за време на спортска активност или редуцирана диета

Нутритивни факти

Во 100 ml Во сервирање 10 ml
Енергија 115 kJ / 27 kcal 12 kJ / 3 kcal
Масти 0 g 0 g
 Од кои заситени масни киселини 0 g 0 g
Јаглехидрати 0 g 0 g
 Од кои шеќери 0 g 0 g
Влакна 0 g 0 g
Протеини 5,4 g 0,5 g
Сол 0 g 0 g
Л-карнитин 10000 mg 1000 mg
Пантотенска киселина (витамин Б5) 60 mg = 1000 %* 6 mg = 100 %*
Витамин Б6 14 mg = 1000 %* 1.4 mg = 100 %*

*% од препорачано дневно внесување.

Состојки

Лимон: вода, Л-карнитин, регулатори на киселост лимонска киселина и јаболкова киселина, лимонска емулзија (арома, боење Е-104 – може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата), конзерванс калиум сорбат, калциум Д-пантотенат (витамин Б5), конзерванс натриум бензоат, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), засладувач стевиол – гликозиди.

Портокал: вода, Л-карнитин, регулатори на киселост лимонска киселина и јаболкова киселина, портокалова емулзија (арома, средства за боење Е-104 и Е-110 – може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата), конзерванс калиум сорбат, калциум Д -пантотенат (витамин Б5), конзерванс натриум бензоат, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), засладувач стевиол – гликозиди.

Вишна: вода, Л-карнитин, регулатори на киселост лимонска киселина и јаболкова киселина, емулзија од вишна (арома, средства за боење Е-122, Е-124 – може да има негативно влијание врз активноста и вниманието кај децата, Е-132), конзерванс калиум сорбат, калциум Д-пантотенат (витамин Б5), конзерванс натриум бензоат, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), засладувач стевиол – гликозиди.

Е наменето за:

  • Користете пред физичка активност или настап
  • Активни луѓе и интензивно тренираат спортисти

Препорачана доза

Максималната дневна доза е 10 ml. Пијте доза наутро на празен стомак или 30 минути пред физичките вежби. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Употреба

Наменет за непосредна консумација или разредување со вода или спортски пијалок. Откако ќе се отвори, се чува на температура што не надминува 25 °C и се користи во рок од 4 месеци.

Предупредување

Додаток во исхраната, со засладувачи. Не заменува разновидна исхрана. Се чува вон дофат на деца! Да се чува на суво место, на температура што не надминува 25 °C и подалеку од директна сончева светлина. Не замрзнувајте. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкусови

Lemon, Orange, Sour Cherry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend Carnitine 100000 (1000ml) 1.490 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори