Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Nutrition GABA 750

Бренд:

590 ден

GABA 750 ја дополнува исхраната со чиста гама-аминобутирична киселина, која го поддржува правилното функционирање на нервниот систем.

Нето содржина: 60 капсули | 60 дози

 

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

GABA 750

Овој невротрансмитер ја ограничува неговата прекумерна стимулација, што може да ги намали ефектите од стресот. GABA има позитивен ефект врз расположението, ја поддржува регенерацијата на телото ноќе и го зголемува производството на хормон за раст во хипофизата. GABA 750 помага да се намалат негативните ефекти од зголемената физичка и ментална активност кај луѓе кои водат интензивен начин на живот, особено спортисти

Употреба

Земете едно сервирање од производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 1 доза дневно, препорачливо 30 минути пред спиење.

Нутрибни вредности

Активни состојки Во 1 капсула*
Гама-аминобутерна киселина (GABA) 750,00 mg

*Дневна доза од производот.

Состојки

гама-аминобутерна киселина (GABA) (85,2%); обвивка на капсулата (желатин; бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид); агенс против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини.

Производот може да содржи траги од: млеко, соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Poizvoditel: Trec Nutrition Śmidowicza 48, Gdynia, Pomerania 81-127, Poland.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition GABA 750 Powerhouse Nutrition Skopje Macedonia
Гледате: Trec Nutrition GABA 750 590 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори