Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Trec Nutrition 100% Vitamins & Minerals

Бренд:

390 ден

Есенциални витамини и минерали

  • Нето содржина 60 капсули х 1180 мг
  • Днева доза на најважните витамини и минералиДОЗА НА НАЈВАЖНИТЕ ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ
  • Дневна и ноќна капсула НЕВНА И НОЌНА КАПСУЛА
  • 375 мг Магнезиум

Нема на залиха

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Категорија:

Опис

100% Vitamins & Minerals. Додаток во исхраната. Комплетна формула со витамини и минерали за спортисти. Препорачаната дневна доза е 2 капсули (една црвена и една црна капсула).

Препорачана употреба: Земете една порција од производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 1 црвена капсула по појадок и 1 црна капсула 30 мин. пред спиење.

Состојки: 100% витамини (црвена капсула) [витамински комплекс [малтодекстрин; витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); Ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); рибофлавин; тиамин (тиамин мононитрат); витамин А (ретинил ацетат); фолна киселина (птеромоноглутаминска киселина); биотин (Д-биотин); витамин Д (холекалциферол); витамин Б12 (цијанокобаламин)]; обвивка на капсулата (желатин, бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид, азорубин); средство против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини]; 100% минерали (црна капсула) [комплекс на минерали (магнезиум оксид; магнезиумови соли на лимонска киселина; магнезиум карбонат; железен фумарат; малтодекстрин; цинк сулфат; манган сулфат; бакар сулфат; калиум јодид; хром хлорид; натриум молибдат; натриум селенит]; обвивка на капсулата (желатин, бои – железни оксиди и хидроксиди, титаниум диоксид); средство против стврднување – магнезиумови соли на масни киселини].

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Активни состојки Во 1 капсула
100% ВИТАМИНИ (црвена капсула)
Вит. Ц 80,00 mg (100%)
Ниацин 16,00 mg (100%)
Вит. Е 12,00 mg (100%)
Пантотенска киселина 6,00 mg (100%)
Вит. Б6 1,40 mg (100%)
Рибофлавин 1,40 mg (100%)
Тиамин 1,10 mg (100%)
Вит. A 800,00 µg (100%*)
Фолна киселина 200,00 µg (100%*)
Биотин 50,00 µg (100%*)
Вит. Д 5,00 µg (100%*)
Вит. Б12 2,50 µg (100%*)
100% минерали (црна капсула)
Магнезиум 375,00 mg (100%*)
Железо 14,00 mg (100%*)
Цинк 10,00 mg (100%*)
Манган 2,00 mg (100%*)
Бакар 1,00 mg (100%*)
Јод 150,00 µg (100%*)
Селен 55,00 µg (100%*)
Молибден 50,00 µg (100%*)
Хром 40,00 µg (100%*)

* % од препорачан дневен внес

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори