Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Applied Nutrition Critical Greens, 250g

Бренд:

1.190 ден

Веган ✔ 17 хранливи материи ✔ Без засладувач ✔

Прашокот на Critical Greens е преполн со 17 супер зелени екстракти, вклучувајќи брокула, целер, спанаќ, пченица и кељ во прав, што го прави неверојатно моќен пијалок богат со хранливи материи за дополнување на здрава исхрана и вежбање.

Нето содржина: 250 g | 50 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Вашиот дневен нутритивен засилувач

Critical Greens е преполна со 17 хранливи екстракти, вклучувајќи брокула, целер, спанаќ, пченична трева и кељ во прав – добијте ги зелените на супер практичен начин. Нашата критична мешавина може едноставно да се додаде во вашиот протеински шејк, овошно смути или може да се меша со вода за свеж природен вкус.

Придобивки

  • Супер-зелена мешавина
  • 17 зелени екстракти
  • Свеж сочен вкус
  • Погоден за вегани и вегетаријанци
  • Халал сертифициран производ

Употреба

Измешајте 1 дозерка (5 g) со 250 ml ладна вода, овошен сок или вашето омилено смути. Препорачана потрошувачка од 1 порција дневно.

Не консумирајте повеќе од 800 mg EGCG дневно. Не треба да се консумира на празен стомак.

Нутритивни вредности

Хранливи вредности во (100 g) во (5 g)
Енергија 1506 kJ / 360 kcal 75 kJ / 18 kcal
Масти 4 g 0.20 g
– од нивни сатурисани 1.0 g 0.05 g
Јаглехидрати 26 g 1.30 g
– од нивен шеќер 3.4 g 0.17 g
Влакна 8.0 g 0.40 g
Протеини 46 g 2.30 g
Сол 2.40 g 0.12 g
Протеински прав од грашок 39 g 1960 mg
Спирулина во прав 14 g 700 mg
Луцерка во прав 6 g 300 mg
Јачмен трева во прав 6 g 300 mg
Прашок од Пченица 6 g 300 mg
Кељ во прав 4 g 200 mg
Спанаќ во прав 4 g 200 mg
Броколи 2.6 g 130 mg
Прашок од крес 2.6 g 130 mg
Магдонос во прав 2.6 g 130 mg
Целер во прав 2.6 g 130 mg
Морков во прав 2.6 g 130 mg
Прашок од корен од ѓумбир 2 g 100 mg
Екстракт од цвекло 4:1 2 g 100 mg
Прашок од луцерка 1.6 g 80 mg
Екстракт од зелен чај 95% 1.6 g 80 mg
Бета каротин 0.6 g

Референтен дневен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Концентрат на протеин од грашок, прашок од спирулина, луцерка во прав, прав од јачмен трева, прашок од пченица, прав од кељ, спанаќ во прав, прашок од брокула, крес, прашок од магдонос, целер во прав (целер), прав од морков, прашок од ѓумбир, 1 корен од ѓумбир: Во прав од алфафа, екстракт од зелен чај 95% (што содржи 45% EGCG*), бета-каротин.

Алергени: Ве молиме погледнете ги состојките со задебелени букви. Произведен во објект што обработува соја, млеко, јајца, глутен и нивни производи.

*EGCG = Епигалокатехин галат.

Вкусови: Без бкус.

Тестирано за спортисти

Секоја состојка во овој производ е внимателно избрана и надгледувана преку нашиот систем за управување со квалитет за да ви донесе највисоко ниво на гаранција. Финалните производи се произведуваат и пакуваат во лабораторија акредитирана ISO 22000, BRC, GMP & Halal.

Предупредувања

Консултирајте се со квалификуван здравствен работник пред да го користите овој производ ако сте помлади од 18 години, ако сте бремени или доите бебе или ако имате некоја позната или сомнителна здравствена состојба или ако земате лекови на рецепт или ОТЦ. Да не се користи како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го овој производ на ладно и суво место, подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната употреба.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Applied Nutrition Ltd, Acornfield Road, Knowsley, L33 7UG, UK.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Applied Nutrition Critical Greens 250g Unflavoured Powerhouse Macedonia
Гледате: Applied Nutrition Critical Greens, 250g 1.190 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори