Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Trec Gold Core BCAA Ultra Speed

Бренд:
Шифра: N/A

890 ден

Без глутен ✔ Веган ✔

Формула за мускулна пордршка и намалување на заморот, лесна за мешање која обезбедува вкусен и освежителен додаток напиток совршен за тешки тренинзи.

Нето содржина: 250 g | 25 порции

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Придобивки

  • 6 g BCAA во секоја порција;
  • Содржи L-леуцин, L-валин и L-изолеуцин во оптимален сооднос за телото 2:1:1;
  • Највисок квалитет на состојки;
  • Совршена растворливост;
  • Одлични вкусови.

BCAA како најважен материјал за градење мускули

BCAA амино киселините се трите најважни амино киселини во структурата на мускулните влакна. Како најважни градежни блокови за мускулите, тие треба да се надополнуваат и пред и после тренинг.

Земањето доза на BCAA со голема брзина пред вежбање е дел од антикатаболичките активности. Пост-тренингот на BCAA trec е суштинска врска во процесите на регенерација после тренинг. Во ова критично време, кога постои единствена можност за прекумерна компензација после вежбање, БЦАА ја стимулираат реконструкцијата на мускулните влакна, кои стануваат погусти и посилни.

Употреба

Растворете една порција од производот – 10 g (2 дозерки) во 300 ml вода со помош на шејкер. Користете 2 порции на ден. Во деновите за обука: 1-ва порција 30 мин. пред тренинг, втора порција веднаш по тренингот. Во деновите кои не се тренираат: 1-ва порција наутро по станувањето, втора порција помеѓу оброците.

 Нутритивни вредности

Активни состојки Во 20 g** Во 10 g
Л-леуцин 6000 mg 3000 mg
Л-валин 3000 mg 1500 mg
Л-изолеуцин 3000 mg 1500 mg

**Дневна доза од производот.

Состојки

Амино киселини со разгранет ланец (Л-леуцин; Л-валин; Л-изолеуцин) (60,0%); малтодекстрин; регулатори на киселост (лимонска киселина, јаболкова киселина); ароми; засладувач (сукралоза); боја.

Алергени

Производот може да содржи траги од: млеко, соја, житарки со глутен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Складирање

Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Заштитете од светлина и влага. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Poizvod: Trec Nutrition BCAA Ultra Speed.

Poizvoditel: Trec Nutrition Śmidowicza 48, Gdynia, Pomerania 81-127, Poland.

Дополнителни информации

Вкусови

Apple, Blackcurrant, Pear

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Trec Nutrition Gold Core BCAA Ultra Speed Apple 250g Powerhouse Skopje MK
Гледате: Trec Gold Core BCAA Ultra Speed 890 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори